Arama sonuçları

Bakan’dan öğrencilere tavsiye: Günde 10 bin adım atın

Bakan’dan öğrencilere tavsiye: Günde 10 bin adım atın

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında yürütülen "Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor"  projesine katılan öğrencileri bakanlıkta kabul etti. TEOG'da başarı gösteren öğrencileri tebrik eden Bakan Yılmaz, Gürün'den ve Kayseri'nin bir ilçesindeki bir köyünden TEOG'da başarı gösteren öğrenciler olduğunu ve bu başarıları duyduğu zaman gururlandığını belirtti. 
 Bakan İsmet Yılmaz’ın açıklamaları şöyle: 

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANACAK: Sadece TEOG'dan tam puan alanlar Ankara'dan, İstanbul'dan, İzmir'den, Antalya'dan yani büyük şehirlerde olanlar alsaydı, o zaman Anadolu'nun ücrasında Van'da, Ardahan'da, Sivas'ta, Kayseri'de ve bunların ilçelerinde veya köylerinde olan evlatlarımıza fırsat eşitliği sağlamamış olsaydık, o zaman bu Bakanlığın görevini hakkıyla yerine getirmemiş olurduk." diye konuştu. Bakan Yılmaz, FATİH Projesi'nin içeriğinin çok zenginleştiğini dile getirerek, "Proje bitirildiğinde, Türkiye'nin her köşesinde 780 bin kilometrekarede 81 ilimizde her öğrencimize fırsat eşitliğini sağlayacağız." 

DAHA İYİSİNİ YAPMAK GEREK: FATİH Projesi'nde her bilgiye ulaşmak mümkün ve sisteme bilgi yükleme fırsatları bulunuyor. Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım, geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da hep beraber, Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz.

OKUYUN, SPOR YAPIN: Bir öğrenci için yapılabilecek en iyi çalışma okuma.  Okursanız daha iyi düşünürsünüz. Çünkü okudukça ufkunuz genişler, ufkunuz genişledikçe daha iyi görürsünüz, daha iyi anlarsınız, hem de kendinizle çevrenizle barışık olursunuz. Her kesin okuması lazım. Öğrencilerimizi okumaya teşvik edenlere de teşekkür ediyorum. Öğrencilik yıllarımda Gürün Kütüphanesi'ndeki hemen her kitabı okudum. Ama bir çok sefer de söyledim herhalde, bir şeyi yapmadığımdan dolayı üzgünüm diye. Eğer şimdi olsa yani sizlerin yaşındayken ne yapmam gerekirdi? Okunan bir kitabın mutlaka bir ya da iki sayfa kahramanları, ana mesajı nedir veya en güzel bölümü alınarak kitabın özeti çıkarılabilir. O kitabı okuduğunuzu biliyorsunuz ama konusunu unutabiliyorsunuz. Kitabı aldığınızda bir iki sayfalık özetini kendi yazınızla bir iki sayfa özetini de çıkarsanız işte o kitap sizin malınız olur. Sizin kendinizin olur, yazarı kim olursa olsun. Sizlerden ricam okumaya devam edin. Yapılacak en güzel şey, çok okumanız bir de spor yapmanız." 

BİLGİSAYAR BAŞINDA DEĞİL: Önümüzdeki dönemde en büyük sağlık sorunu olan obezite farklı hastalıkların da alt yapısını oluşturuyor. "Çık dışarı oynayalım' diye bir proje yapıldı. Öğrencilerin evlerde oturmayıp, 3-4 saat bilgisayar başında durmak yerine hareket etmeleri gerekiyor. 10 bin adım atılırsa mükemmel, 5 kilometreye denk geliyor. Ama 5 bin adımdan aşağı atılmaması lazım. Sağlık olmadığında başka hiçbir şey düşünülemez. Sonra kitap okuyacaksınız ve hareketli yaşamı da ihmal etmeyeceksiniz.

ÖĞRETMENLERE BORÇYULUZ: Öğrencilerdeki başarıyı sağlayan öğretmenler. Her şeyi öğretmenlerimize borçluyuz. Bizi yetiştiren, yöneticilerimizi yetiştiren de öğretmenlerimiz.

 

01-06-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş