Arama sonuçları

İkinci öğretimde okuyan öğrenciye de burs var

İkinci öğretimde okuyan öğrenciye de burs var

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) burslarından ikinci öğretimde okuyan öğrenciler de dahil tüm lisans ve önlisans öğrencileri yararlanabiliyor. Bazı burslar yüksek lisans ve doktora ile lise eğitimini de kapsıyor. 

BAޞVURULAR NASIL DEОERLENDİRİLİYOR?Başvurularının değerlendirilmesinde aylık gelir ve gider, akademik sınıf, ebeveynlerin hayatta olup olmadıkları, sosyal güvenceleri,  iş durumları ve TOG projelerinde aktif olma durumu gibi kriterler göz önüne alınıyor.

BURS HANGİ KOޞULLARDA KESİLİYOR?Bursun devamı için eğitime başarıyla devam etme ve gönüllülük faaliyetlerine katılma şartı aranıyor.  

BAޞVURU NASIL YAPILIYOR?
Başvurular internet üzerinden www. tog.org.tr adresine yapılıyor.

BURS BAޞVURULARI NE ZAMAN YAPILIYOR?Başvurular temmuz-eylül ayları arasında sadece on-line olarak yapılıyor.

BURSA KARޞILIK ZORUNLULUK VAR MI?
Evet. Tüm burs alanların vakıf çalışmalarına katılımları bekleniyor.

BURS ÇEޞİTLERİ VE MİKTARLARI  NEDİR?
Burslar ve verilen burs miktarları şöyle:

Gençlik Bursu: Ara sınıflarda okuyanlar başvurabiliyor ama  toplum gönüllüsü olma şartı aranıyor. 2016-2017 dönemi  için aylık 220 TL. Burs alanlar TOG faaliyetlerine katılmak zorunda.

Öğretmen Çocuğu Bursu: Annesi veya babası öğretmen olan üniversite öğrencileri başvurabiliyor. Burs alan öğrencinin TOG faaliyetlerine katılma şartı var. Aylık  220 TL olan bursa, yüksek lisans, doktora ve ilköğretim öğrencileri başvuramıyor. Burs verilirken, vakıf, devlet, ikinci ya da birinci öğretim, üniversite, bölüm, fakülte ayrımı yapılmıyor.

Kardelenler Bursu: Bu bursa sadece üniversitelerin bilgisayar, makine, endüstri, matematik, mekatronik ve elektrik–elektronik mühendisiliği bölümleri ile tıp fakültelerinin 1 ve 2'nci sınıflarında okuyan kız öğrenciler başvurabiliyor. Devlet ve vakıf üniversiteleri ile birinci ve ikinci öğretimde okuyanlar başvurabiliyor. 2016-2017 döneminde aylık 225 TL verildi. Bursiyerlerden, haftada en az 4 saat ya da yılda 16 gün vakıf  proje ve etkinliklerinde gönüllü çalışmalara katılması isteniyor. 

Soma Gençlik Bursu: Soma'da birinci derece yakınlarını kaybetmiş gençlere yönelik bir eğitim bursu. 2016-2017 dönemi Soma Madenci Çocukları Bursu miktarı lise öğrencileri için 160 TL, üniversite öğrencileri için ise 240 TL olarak belirlendi. 

06-09-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş