Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

İzmir Ekonomi Tıp Fakültesi açıyor

İzmir Ekonomi Tıp Fakültesi açıyor

İzmir Ekonomi Tıp Fakültesi açıyor. 3 yıldır İngilizce eğitim verecek Tıp Fakültesi açmak isteyen İzmir Ekonomi Üniversitesi İEÜ, YÖK'ten onayını aldı. İzmir Ekonomi ilk tıp öğrencilerini 2017–2018 akademik eğitim yılında alacak. İlk yıl 50 öğrenci alınacak.  Fakültenin eğitim dili İngilizce.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’in geleceği için Türkçe eğitim veren Tıp Fakültesi açmayı kabul etmediklerini belirterek,  3 yıl süren onay sürecinde mutlu sona ulaştıklarını kaydetti. Başkan Demirtaş şunları söyledi: 

Üniversitemizin eğitim dili İngilizce ve biz Türkçe Tıp Fakültesi açmayı kabul etmedik. Çünkü şehrimizde sağlık turizmi yapacak çok sayıda sağlık tesisimiz, hastanemiz, kliniklerimiz ve laboratuvarlarımız var. Şu anda az da olsa sağlık turizminden pay alıyoruz. Değerlendirilmeyen termal kaynaklarımız var. En önemlisi yetenekli doktor  ve sağlık personelimiz var. Ancak yabancılarla iletişimi kuracak, ileri lisan bilgisi olan doktor, hemşire, görüntüleme teknisyeni, tesis yöneticisi eksikliği var” dedi. 

50 ÖĞRENCİ İLE BAŞLAYACAK

Tıp Fakültesi'nin 2017-2018 eğitim yılında 50 öğrenci ile eğitime başlayacağını ifade edenBaşkan Demirtaş hazırlıklarını şöyle anlattı: 

“Ülkemizin en donanımlı laboratuvarlarını kurduk. 2 yıldan bu yana çalışmalarına devam eden 20 akademisyenimiz İngilizce ders kitaplarını dahi hazırladı. Öğrencilerimiz akıllı sınıflarda eğitim alacak. 260 yataklı hastanemiz, öğrencilerimizin klinik eğitimlerine yetişecek. Sağlık Bilimleri Fakültemiz bünyesinde 2013 yılında Sağlık Yönetimi Bölümümüzü, 2014 yılında da Hemşirelik Bölümümüzü kurduk. Sağlık Yönetimi ve Hemşirelik Bölümümüzde öğrencilerimiz İngilizce eğitim alıyor. Gelecek yıl ilk mezunlarımızı vereceğiz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda da Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Yaşlı Bakımı, Çocuk Gelişimi ve Optisyenlik programlarımızda teknik elemanlarımızı yetiştiriyoruz.

23-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin