Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

İzmir Ekonomi Üniversitesi 16 yaşında

İzmir Ekonomi Üniversitesi 16 yaşında

İzmir Ekonomi Üniversitesi 16 yaşında. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Atatürk’ün koyduğu ‘muasır medeniyetler’ seviyesine ulaşmak için bilim ve teknolojini alanında çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.

2021 – 2022 eğitim yılında Güzelbahçe’de 11 bölümlü mühendislik fakültesinin adını “Bilim Teknoloji ve Mühendislik Fakültesi” şeklinde değiştirerek eğitime başlamak istediklerini kaydeden Başkan Demirtaş, hedeflerinin Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında, 2023’te bu kampustan uzaya uydu göndermek olduğunu vurguladı.

İzmir Ticaret Odası'nın girişimleriyle İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi, 16. yaşını kutladı. 

500 MİLYON TL YATIRIM 

Mütevelli Heyet Başkanı Demirtaş engellemelerin hayallerin önüne geçemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu: 

“Er ya da geç Güzelbahçe Bilim ve Teknoloji Kampusu’nu yapacağız, dedik. 10 yıl sonra nihayet mahkemeler bitti. 100 binlik, 25 binlik ve 5 binlik planlar kabul edildi. Şimdi, binölçekli planları yapıyoruz. Master plan yapıldı. Üniversitemizin girişinde sergileniyor. Mimari ve mühendislik projelerini ihale ettik. 2018 – 2019 öğretim yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Koleji eğitime başlayacak."

TIP FAKÜLTESİ İLK ÖĞRENCİLERİNİ ALACAK 

Bu yıl Tıp Fakültesi’ne öğrenci almayı umut ettiklerini aktaran Başkan Demirtaş, kanser ağırlıklı bir hastaneyi de 2019 yılında açacaklarını bildirdi. 5 yılda 500 milyon Türk Lirası yatırım planları olduğunu söyleyen Demirtaş “Öğrenciler lisede okurken üniversiteden ders alabilecek ve akademisyenler de lisede ders verebilecek” dedi. 

ÜNİVERSİTEYE 114 AKADEMİSYEN ALINDI

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can ŞımgaMuğan da, 114 yeni öğretim üyesinin üniversite bünyesine katıldığını, 10 bini aşkın öğrenciye eğitim verildiğini söyledi. Üniversitenin yüzde 8 oranında büyüdüğünü aktaran Prof. Dr. Muğan, “Gelecek bizden interdisipliner bilgi birikimi bekliyor. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.  Üniversitemizi 22. yüzyıla taşımayı istiyoruz” dedi. 

 

16-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin