Arama sonuçları

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi nasıl öğrenci alacak?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi nasıl öğrenci alacak?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi nasıl öğrenci alacak? Özel İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi 1841 yılında kuruldu. Türkiye'deki 6 Fransız lisesinden 5'i İstanbul'da biri de İzmir'de bulunuyor.

Okul, İzmir'deki tek Fransız lisesi. Özel Saint Joseph Fransız Lisesi ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtları şöyle: 

 

 İZMİR SAINT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ NASIL ÖĞRENCİ ALACAK?

Okul öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı merkezi sınav Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alacak. Bu sınavdan Merkezi Sınav Puanı (MSP) hesaplanacak. LGS, Türkçe, Matematik, Fen,  TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden yani toplam 6 dersten yapılacak.

İZMİR SAINT JOSEPH İÇİN OKUL NOTLARI ÖNEMLİ Mİ?

Hayır, okul notları dikkate alınmamakta. LGS sınav puanı ile öğrenci kabulü yapılacak.

OKULUN TABAN PUANI NEDİR?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının puanı 500 üzerinden 1. ön kayıt için 330 olarak açıklandı.

TERCİH LİSTESİ HAZIRLANIYOR MU?

Hayır. Tercih listesi hazırlanmıyor. Okul taban puanını açıkladıktan sonra puanınız tutuyorsa önce ön kayıt, kayıt hakkı kazandığınızda da kesin kayıt yaptırıyorsunuz.  

EĞİTİM SÜRESİ KAÇ YIL?

Fransızca eğitim veren okulda bir yıl hazırlık okunuyor. Toplam eğitim süresi 1 yıl hazırlık 4 yıl lise olmak üzere toplamda 5 yıl.

DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ VAR MI?

Fransız Bakalorya denkliği olan diploması sayesinde öğrenciler Fransa’daki üniversitelere doğrudan başvuru hakkı kazanıyor. Öğrenciler, Galatasaray Üniversitesi'nin Fransız okullarına koyduğu yüzde 25'lik kotadan iç sınava girerek yararlanabiliyor. Ancak bu haktan yararlanabilmek için Lisans Yerleştirme Sınavları'nda (LYS) ilk 25 bin arasına girmeleri gerekiyordu. Bu yıl sınav sistemi değiştiği için AYT’de bu kural geçerli olacak.

EĞİTİMİN KALİTESİ NEDİR?

Lise Fransız Hükümeti tarafından "FrancEducation" markasına layık görülen Fransız liseleri arasında yer alıyor.

HANGİ DİLLERİ ÖĞRETİYOR?

Okulda başta Fransızca olmak üzere İngilizce ve İtalyanca dersleri bulunuyor. Yabancı özel okul statüsündeki lise öğrencilerini Fransızca dil sertifikası (DELF-Diplôme d’Etudes en Langue Française) , İngilizce Dil sertifikaları İELTS , TOEFL ve İtalyanca dil sertifikası CILS (Compentenza in italiano come lingua straniera) sınavlarına hazırlıyor. Ayrıca isteyen öğrenciler "Chambre de Commerce et d’Industrie de Paris’’ tarafından düzenlenen Ticari Fransızca sınavlarına da katılabiliyorlar.

OKULUN KONTENJANI NEDİR?

İzmir Saint Joseph 2018-2019 kontenjanı geçen yıl olduğu gibi 72 oldu.

YATILI EĞİTİM SUNUYOR MU?

Hayır.

 

İZMİR SAINT JOSEPH ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi 2018-2019 öğrenim ücreti ise KDV dahil olmak üzere 39 bin 900 TL olarak açıklandı.

 

05-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin