Arama sonuçları

Katılımcı, çoğulcu ve özgürlükçü yaşam geleneğine sahip çıkacağım

Katılımcı, çoğulcu ve özgürlükçü yaşam geleneğine sahip çıkacağım

Boğaziçi Üniversitesi rektörü olarak atanan Pnof. Dr. Mehmed Özkan öğretim elemanlarına yolladığı mektupta destek istedi ve üniversitenin katılımcı, özgürlükçü yaşam geleneğine sahip çıkacağını söyledi. 

Geçtiğimiz 12 Temmuz’da rektör adaylarını belirlemek için yapılan seçimlerin üzerinden 4 ay geçtikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Rektör olarak üniversitenin akademisyenlerinden olan ancak seçimlerde aday olarak yer almayan Prof. Dr. Mehmed Özkan atandı. Öğrencilerin “Kayyum rektör istemiyoruz” diye tepki gösterdiği Özkan, ilk mesajını akademisyenlere yolladı. 

AKADEMİSYENLERDEN DESTEK İSTEDİ, SÖZ VERDİ

Özkan, “Değerli Meslektaşlarım” başlığı ile yayımladığı mektubunda şunları söyledi: 

BARBAROSOĞLU’NA MİNNET: Öncelikle dört yılı aşkın bir süredir yürüttüğü rektörlüğü süresince üniversitemize yaptığı fevkalade katkıları için  Sayın Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’na duyduğum minnet ve şükran duygularımı ifade etmek isterim. Sayın Barbarosoğlu’nun yönetiminde üniversitemiz hem bilimsel alandaki başarılarıyla hem de evrensel akademik değerleri hayata geçirme azmiyle dünyadaki saygınlığını daha da yukarılara taşımıştır. 

REKTÖR OLARAK DEVAM EDECEĞİM: 2012 yılından bu yana Sayın Barbarosoğlu’nun önce danışmanlığını daha sonra rektör yardımcılığını yaparak sürdüğüm Boğaziçi Üniversitesi’ndeki idari görevime 12.11.2016 tarihi itibarıyla rektör olarak devam edeceğim. 

GELENEĞE SAHİP ÇIKACAĞIM: Üniversitemizin akademik ve bilimsel alanlardaki başarılarını artırmaya devam etmek için çalışırken, katılımcı, çoğulcu ve özgürlükçü yaşam geleneğine sahip çıkmak ve Boğaziçi değerlerini geleceğe taşımak için var gücümle gayret göstermek rektörlüğüm süresince temel önceliğim olacaktır. 

ETİK İLKELER YOL GÖSTERECEK: Boğaziçi Üniversitesi’nin yıllar içinde oluşmuş ve ilan edilmiş akademik ve etik ilkeleri bu uğurda yol göstericidir. Bu çerçevede üniversitemizde kurul ve komisyonlar ile fakülte ve birim tercihlerinin belirleyici olduğu yönetsel yaklaşımı etkin, şeffaf ve ilkeli uygulama kararlılığımı da vurgulamak isterim. 

ZOR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ, DESTEĞİNİZLE MÜMKÜN OLACAK: Hepimiz ve ülkemiz için çok değerli ve önemli olan bu kurumu içinden geçtiğimiz dönemde koruyarak geliştirerek geleceğe taşımak ancak sizlerin desteğiyle mümkün olabilecektir. Bu yolda sizlerden gelecek her türlü katkının önünü açmak ve fırsatlar yaratmak için çalışacağımdan emin olabilirsiniz. Şahsıma ve yeni yönetimde görev alacak arkadaşlarıma göstereceğinizi ümit ettiğim anlayış, güven ve destek için şimdiden teşekkür eder, bu yeni dönemin üniversitemiz için hayırlı uğurlu olmasını dilerim. 

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Mehmed Özkan

Rektör

13-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin