Arama sonuçları

Kırtasiye ürünlerinin yüzde 97’si güvenli

Kırtasiye ürünlerinin yüzde 97’si güvenli

Okulların açılmasına sayılı günler kaldı. Ailelerin en sık araştırdığı konu “Kırtasiye ürünleri ne kadar güvenli” sorusunun yanıtı oluyor. İşte bu soruya Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet Şendil yanıt verdi. Şendil, “Yıllardır verdiğimiz mücadele işe yaradı. Türkiye’de 100 kırtasiye ürününden 97’si güvenli hale geldi. Ancak tüketicilerin mutlaka ithalatçısı ya da üreticisi belli, etiketli yani kimliği olan ürünleri satın alması gerekiyor” dedi. 

İşte TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet Şendil’in kırtasiye ürünlerinin güvenirliliği konusundaki açıklamaları: 

YÜZDE 53’Ü GÜVENSİZDİ: Uzun zamandır üretim ve ithalat konusunda sektör olarak verdiğimiz mücadele, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları sayesinde 2011 yılında yüzde 53 düzeyinde olan güvensiz ürünlerin oranı günümüzde yüzde 3.3’e kadar geriledi. Yani Türkiye kırtasiye sektöründe satılan her 100 üründen 97’si güvenli. Bu sayede uluslararası lisansör firmaların da üretim üssü haline geldik.

KİMLİĞİ OLAN ÜRÜN SATIN ALIN: Sektörümüz, bilinçlenen üretici ve ithalatçıları, kimyasallardan arındırılmış ürünleri sayesinde ve mevzuatlara uygunluk konusunda Gümrük Bakanlığı’nın örnek gösterdiği bir seviyeye geldi. Velilerden tek beklentimiz; ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli, etiketli yani kimliği olan ürünleri satın almaları. Bu tip ürünler gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

ÜRETİM ÜSSÜ OLDUK: Türkiye’de üretim ve ithalatta güvenli ürün seviyesinin yüzde 97’ye ulaşması sayesinde Avrupalı ve Rus kökenli dünya markası birçok lisansör firma üretimlerini Çin’den Türkiye’ye taşıdı. Artık Türkiye üretiyor, dünyaya satıyor. 

 

30-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş