Arama sonuçları

LGS Seminerleri: Veli ve öğrenciler merak edilenleri soruyor

LGS Seminerleri: Veli ve öğrenciler merak edilenleri soruyor

LGS Seminerleri: Veli ve öğrenciler merak edilenleri soruyor. LGS seminerlerimiz sürüyor. 2019 LGS velileri ve öğrencilerine yönelik seminerlerimiz okullarda sürüyor. Velilerin de öğrencilerin de yanıtını en çok aradığı soru ‘sınavlarda değişiklik olacak mı?’

2019 Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) geçen yıl olduğu gibi yaklaşık 1 milyon öğrencinin girmesi bekleniyor. LGS ise 1 Haziran’da yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS ile ilgili sürekli olarak “Sürpriz olmayacak” mesajı veriyor. Geçtiğimiz ekim ayından bu yana örnek sorular yayımlayarak, öğrencileri sınavda hangi soruların çıkacağı konusunda bilgilendiriyor.

 

LGS SEMİNERLERİ: VELİ VE ÖĞRENCİLER MERAK EDİLENLERİ SORUYOR

 

Ancak 2019 LGS’de değişiklik olacak. Bu da geçen yıl velileri ve öğrencileri mağdur eden yerleştirme sistemiyle ilgili olacak. Bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da dile getiriyor. Bu yıl çocukları LGS’ye girecek veliler ise en çok sınav sistemlerinde değişiklik olup olmayacağını merak ediyor.

Biz de pervinkaplancom olarak veliler ve öğrencilerle buluşarak, onların LGS ile ilgili sorularını yanıtlamaya ve LGS hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler ”LGS nedir?” başlığıyla başlattığımız seminerlerde hem sistem hakkında bilgi alıyor, hem de akıllarına takılan soruları yöneltiyor.

Okullarda düzenlenen bu seminerlere öğrenci ve veliler ile öğretmenler katılıyor.

LGS NEDİR seminerlerinin düzenlemesi için iletişim:

Köksal Ekinci

koksal.ekinci@gmail.com

infopkblog@gmail.com

06-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin