Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

LYS'de son oturum Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) başladı

LYS'de son oturum Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) başladı

LYS'nin son oturumu Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) saat 10.00'da başladı. Üniversite sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) maratonu son oturum Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) ile  tamamlanmış olacak. Sınav 120 dakika sürecek.  LYS-3'te, Türk Dili ve Edebiyatı Testi ile Coğrafya-1 Testi yer alacak. Türk Dili ve Edebiyatı Testi'nde 56 soru bulunacak ve 85 dakika cevaplama süresi verilecek.  Coğrafya-1 Testi'nde ise 24 soru yer alacak ve adaylara 35 dakika tanınacak. Her bir test ayrı soru kitapçığında bulunacak, tek cevap kağıdı kullanılacak. 

EDEBİYATTA 2 COĞRAFYADA 1 AÇIK UÇLU SORU

LYS-3'te de adayların karşısına kısa cevaplı açık uçlu soru çıkacak. Bu sorular Türk Dili ve Edebiyatı Testi'nde 2, Coğrafya-1 Testinde ise 1 soru olarak yer alacak. Adaylar bu sorunun cevabını cevap kağıdının ilgili alanında bu ön ve arka yüzü olabilir, yazacak ve kodlayacak. Cevap kağıdının değerlendirilmesinde kodlanan bilgiler optik okuyucu tarafından okunacak. Ancak doğru yazılmasına rağmen, yanlış ya da eksik kodlanan cevap değerlendirmeye alınmayacak, yani yanlış kabul edilecek. Adaylar, LYS-3’te ilk testin (Türk Dili ve Edebiyatı Testi) cevaplama süresi içinde ve ikinci testin (Coğrafya-1 Testi) ilk  15 ve son 15 dakikası içinde sınav salonundan çıkamayacak.

2017 LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2017 LYS sonuçları 11 Temmuz'da açıklanacak. Bu sonuçlarla birlikte LYS'nin yanı sıra YGS'nin de okul puanlarının da eklenerek hesaplandığı yerleştirme puanları ile başarı sıraları da açıklanmış olacak.

18-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin