Arama sonuçları

LYS yerleştirme sonuçları için saat sayılıyor

LYS yerleştirme sonuçları için saat sayılıyor

LYS yerleştirme sonuçları için saat sayılıyor. Yaklaşık 2 milyon aday üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Adaylar sabah erken saatlerden itibaren ÖSYM’nin internet sitesinde yerleştirme sonuçlarının açıklanması için dakikaları sayıyor.

LYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN SAAT SAYILIYOR

Geçtiğimiz 10-11 ve 17-18 Haziran tarihlerinde yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının 11 Temmuz'da açıklanmasının ardından adaylar 24 bölümden oluşan tercihlerini 18-26 Temmuz tarihleri arasında yaptı. Bugünden itibaren ise adaylar yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 

ÖSYM NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

ÖSYM, yerleştirme sonuçlarını mesai saati bitiminden sonra açıklayacağını duyurdu. Ancak kesin saat belirtmek yerine “ 17.00-23.59 saatleri arasında” açıklamasını yaptı. Bu yüzden de LYS yerleştirme sonuçları saat 17.00’den itibaren herhangi bir saatte açıklanacak. 

ÖNCE YERLEŞTİRME SONRA KAYITLAR 

LYS yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak. Adaylar, “Aday İşlemleri Sayfası”na TC Kimlik Numarası ve Aday Şifresi girerek tercih sonuçlarını öğrenebilecek. 

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından ise adaylar için kayıt süreci başlayacak. Bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler için kayıt işlemleri 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Üniversitelere elektronik kayıtlar da 11-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

YURT, BURS, KREDİ BAŞVURULARI

Üniversite sonuçlarının açıklanmasının ardından ise öğrenciler için bu kez yurt, burs ve kredi başvuruları başlayacak. Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK yurt başvuruları tarihleri yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından duyurulacak.

08-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş