Arama sonuçları

Macar üniversitelerinde burslu okuyun

Macar üniversitelerinde burslu okuyun

Macaristan hükümeti ülkedeki yabancı öğrenci sayısını artırmak için 2013'den bu yana burs veriyor. Stipendium Hungaricum Burs Programı kapsamında 2016-2017 akademik yılında yaklaşık 3 bin yabancı öğrencinin Macaristan'da öğrenim göreceği öngörülüyor. Türk öğrenciler için de 50 lisans, 50 master, 30 doktora, 20 kısa dönem ve Macar dili hazırlık kursu bursları olmak için 150 öğrenciye burs verilecek.

Burslar genel tıp, eczacılık, diş hekimliği, mimarlık, hukuk, veterinerlik cerrahi, ormancılık mühendisliği gibi programlarında veriliyor. Doktora, master ve diplomaya yönelik olmayan ihtisas kurslarını da kapsıyor.

16 MART SON TARİH 
Burs öğrenim ücretinden muafiyeti kapsadığı gibi diplomaya yönelik olmayan programlar, lisans, master ve one tier programları için aylık yaklaşık 130 Euro, doktora için yaklaşık 325 Euro yaşam masrafı desteği, konaklama için 30 bin Macar forinti ve sağlık sigortasını da içeriyor. İngilizce programlar için başvuracakların dil yeterliliğini kanıtlayacak sınav sonuçları sunmaları bekleniyor. www.stipendiumhungaricum.hu adresinden online başvuru yapabilirsiniz. Son tarih 16 Mart.

11-03-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş