Arama sonuçları

Mucitler İstanbul Maker Faire’da buluştu

Mucitler İstanbul Maker Faire’da buluştu

Mucitler İstanbul Maker Faire’da buluştu. Bahçeşehir Koleji’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Maker Faire liseli mucitleri buluşturdu. Ziyaretçiler üç gün boyunca 300 maker projesini inceleme fırsatı buldu. Bahçeşehir Koleji robotik takımı Integra “Elektrikli Kaykay”, “Forma Atan Robot”, “Jet Motorlu ucuza elektrikli kaykay yaptı.

MUCİTLER İSTANBUL MAKER FAIRE’DA BULUŞTU

Kendin Yap (Do It Yourself) kültürünü benimseyenleri buluşturan İstanbul Maker Faire ilgi çeken icatlar, müzik ve etkinliklerle 3 gün boyunca ziyaretçileri ağırladı. Bahçeşehir Koleji'nin yazılım, kodlama ve robot ile ilgilenen takımı Integra kulübü öğrencileri Bahçeşehir Kolejinin ana sponsor olduğu Maker Faire’de yer aldı.

Anaokulundan üniversiteye kadar birçok eğitim seviyesinde öğrenci etkinliğe katılırken Bahçeşehir Koleji lise öğrencileri burada ürettikleri uzaktan kumandalı kaykay, jet motorlu bisiklet ve forma atan robotunu sergiledi.

KENDİ İCATLARINI SERGİLEDİLER

Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldız insansız hava araçları, kodlama, robotik gibi konularda öğrencilerini yetiştirmeye çalıştıklarını belirtti ve şunları söyledi,

"Bu etkinliğe her yaş grubu ve her meslekten, her kuruluştan insan katılabilir. Burada üniversiteler, liseler, anaokulları, ortaokullar, ilkokullar var ve ortaya çıkarılan her şey bir buluş. Bu bir yemek de olabilir, model uçak yapıp uçurmak da olabilir, robot yapımı da olabilir zaten işi keyifli kılan da bu. Bu sayede çok geniş bir kitle buradaki atmosferi yaşayabiliyor ve kendi yaptıklarını sergileyebiliyor. Çocuklar dünyada erken yaşta kodlama diliyle tanışıyor. “

Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji öğrencisi ve Integra 3646 üyesi 14 yaşındaki Kuzey Yıldız ise ucuza kaykay üretti. Yıldız şöyle konuştu: "Çok bilinen bir şirket bunu 4 bin ila 9 bin 500 Türk Lirası'na yapıyor. Biz ise bunu bin 400 Türk Lirası'na mal ettik. Elimizde her türlü malzeme ve teknik bilgi mevcutken bunu üretmeye karar verdik.”

21 kişiden oluşan ve Integra 3646, Bahçeşehir Koleji'nin TBL 1. Lig’de mücadele eden takımı Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü için de bir robot tasarladıklarını anlattı. 24 saatte robotu tasarlayıp ürettiklerini belirten ekip üyeleri, bu robot ile sahadan seyircilere takımlarının t-shirtlerini fırlatabildiklerini dile getirdi. 

31-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş