Arama sonuçları

Özel öğretim kurslarına bilim grubu sınırlaması

Özel öğretim kurslarına bilim grubu sınırlaması

Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle yeni açılacak özel öğretim kursları, sadece bir bilim grubunda hizmet verebilecek. 

Mevcut özel öğretim kurslarının ise 1 Temmuz 2018'e kadar, bir bilim grubunda faaliyet göstermeye uygun hale getirilmesi gerekiyor. Kurum açma izni bir bilim grubuna uygun olarak yeniden düzenlenmemiş olanlar hakkında sürekli kapatma işlemi uygulanacak. Temel liselerde ise bir değişiklik yok. 

12 Nisan’da Danıştayın özel öğretim kurumlarına ilişkin genelgedeki "en fazla 3 bilim grubunda kurs açılabileceği" düzenlemesinin yürütmesini durdurmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan düzenlemeyle özel öğretim kurumları 5 bilim grubunda ders açabilecekti. 5 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre özel öğretim kursları, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe olmak üzere belirlenen sekiz bilim grubundan sadece birini seçerek ders verebilecek.

Bu blog AA abonesidir.

05-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş