Arama sonuçları

Sözleşmeli öğretmen 'çakılı' olmaktan kurtulabilecek mi?

Sözleşmeli öğretmen 'çakılı' olmaktan kurtulabilecek mi?

Sözleşmeli öğretmen 'çakılı' olmaktan kurtulabilecek mi? 6 atandıkları yerde kalma zorunlulukları olduğu için "çakılı öğretmen" olarak nitelendirilen sözleşmeli öğretmenlik görev süresinde düzenlemeye gidiliyor.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Başkanlığına sundukları kanun teklifiyle ilkokula başlama yaşının 66 aydan 69 aya çıkarılması düzenlemesinin yanı sıra sözleşmeli öğretmenlikle ilgili de madde olduğunu açıkladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN 'ÇAKILI' OLMAKTAN KURTULABİLECEK Mİ?

Muş, sözleşmeli öğretmenlerin merakla beklediği düzenlemeyi de hayata geçireceklerini vurguladı. Muş, şöyle devam etti:

"Sözleşmeli öğretmenler görev aldıklarında 4 yıl sözleşmeli, artı 2 yıl da 4 yılın sonunda kadroya geçtikten sonra aynı yerde görev yapmak durumundalar. Bu sürenin 3+1 olarak revize edilmesini teklif ediyoruz dolayısıyla 3 yıl sözleşmeli artı 1 yıl da kadroya atandıktan sonra bulunduğu yerde görev yapıp daha sonra tayin isteme hakkına sahip olabilecekler. Bu düzenlemeye Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personeli de ekliyoruz."

OKULA BAŞYAMA YAŞI 69 AY TEKLİFİ MECLİS'E GELDİ

Muş, Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 19 maddeden oluştuğunu söyledi. Bu maddelerden birinin de ilkokula başlama yaşının 66 aydan 69 aya çıkarılması olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada okula başlama yaşının 69 aya çıkarılacağını söylemişti. Ancak bununla ilgili bir yasal düzenleme yapılmamıştı.

17-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş