Arama sonuçları

Teknolojiyi kullanmak yerine gerçek ilişkiler kurun

Teknolojiyi kullanmak yerine gerçek ilişkiler kurun

Teknolojiyi kullanmak yerine gerçek ilişkiler kurun. Bu öneri Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB). Okullar 9 Haziran Cuma günü kapanıyor, karneler veriliyor ve öğrenciler için 3 aylık yaz tatili başlıyor.

TEKNOLOJİYİ KULLANMAK UYARISI GELDİ

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere cuma günü başlayacak yaz tatili ile ilgili önerilerde bulundu. Güngör, şöyle konuştu:

TATİL BİR FIRSAT: "Sene boyunca pek çok yeni bilgiler öğrendiniz, yeni şeyler keşfettiniz. Şimdi ise tüm bunları özümseyip hayatınıza katma zamanı. Tatil tüm bunları gerçekleştirmek için size verilmiş bir fırsat. Yoğun geçen bir yılın ardından uzun bir yaz tatili sizi bekliyor. Bu tatili verimli değerlendirebilmek için pek çok seçeneğinizin olduğunu unutmayın. Tatilde, yoğun bir öğretim döneminde yapamadığınız sosyal ve kültürel etkinliklerinizi, ilgi ve merak alanlarınızı geliştirebilmeniz beklenir."

TEKNOLOJİ YERİNE GERÇEK İLİŞKİLER: Yoğun teknoloji kullanımının bizleri yalnızlaştırıp sosyal ve kültürel çevremize yabancılaştırdığı gerçeğinden hareketle hayata dair gerçek ilişkiler geliştirmeyi önemsemeliyiz. Sokağımızı, mahallemizi, şehrimizi, insanları başta olmak üzere bütün zenginliği ve renkliliği ile anlamaya çalışmalı, aidiyet bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Tatil, bize ilişkilerimizi ve bilincimizi onarma fırsatı sunmalıdır.

VELİLERE BAĞLARINIZI GÜÇLENDİRİN: Okul dönemi boyunca zaman bulunamayan aile faaliyetleri için bir arada zaman geçirilmesi önemli. Aile içi iletişiminizi geliştirmek, çocuklarınıza tatili verimli geçirebilmeleri için yol göstermek ve birlikte çeşitli etkinlikler yapmak, aile bağlarınızı güçlendireceği gibi çocuklarınıza da kendilerini iyi hissettirecektir.

KARNE SONUÇLARINA DİKKAT: Karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmediyse umudun tükenmediğini bilip, tatili başarı için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca, karne notlarının çocuğunuzun bir değerlendirmesi değil, dönem boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, çocuğunuz eğer kötü bir karneye sahipse, bu durumu başarıya giden yolda bir basamak olarak görmeli ve çocuğunuzu kesinlikle akranlarıyla kıyaslamamalısınız

ÖĞRETMENE REHBERLİK: Öğretmenler de karne notları istediği gibi olmayan öğrencilere tecrübeleri ile rehberlik edebilecek ve başarıya giden yolda yalnız olmadıklarını hissettirebilecek. Böylece sizi örnek alan öğrencileriniz gelecek yıla büyük bir istek ve azimle başlamış olacaklardır.

06-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş