Arama sonuçları

Yabancı öğrenciler 34 milyon Euro kazandırdı

Yabancı öğrenciler 34 milyon Euro kazandırdı

Yabancı öğrenciler 34 milyon Euro kazandırdı. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, Türkiye'nin 2017 yılında uluslararası öğrencilerden 34 milyon Euro kazanç sağladığını söyledi. Akar, Türkiye'ye en fazla öğrenci gönderen ülkelerin Almanya, Yunanistan ve Rusya olduğunu belirtti. Akar, " Bu ülkeleri Çin, Amerika, Endonezya, Fransa ve Hollanda izledi" dedi.

YABANCI ÖĞRENCİLER 34 MİLYON EURO KAZANDIRDI

Akar, Güney Kore üniversitelerinin Türkiye'ye çıkarma yaptığını, köklü bağlara sahip olan iki ülkenin iş birliğinin eğitim alanında da geliştiğini aktararak şunları söyledi:

"Güney Kore yolladığı devlet kademesindeki kapsamlı heyeti ile eğitim alanındaki ilişkileri de güçlendirmek istiyor. Türkiye'nin ve bölgenin en büyük yurt dışı eğitim fuarı olan IEFT Yurtdışı eğitim Fuarlarına katılacak olan Güney Kore, Türk öğrencilere özel burslar ve uygun fiyatlı eğitimlerle iki ülke arasındaki eğitim iş birliğini artırmak istiyor."

 

 Akar, Türkiye'de artan uluslararası öğrenci sayısının gelirleri de artırdığını vurgulayarak, şöyle dedi: "Türkiye 2017 yılında uluslararası öğrencilerden 34 milyon avro kazanç sağladı. Türkiye’ye en fazla öğrenci gönderen ülkeler Almanya, Yunanistan ve Rusya oldu. Bu ülkeleri Çin, Amerika, Endonezya, Fransa ve Hollanda izledi."

21-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş