Arama sonuçları

Yabancı özel liselerde boş kontenjan var mı?

Yabancı özel liselerde boş kontenjan var mı?

Yabancı özel liselerde boş kontenjan var mı? TEOG’da ikinci nakil dönemi için başvurular dün başlarken, aralarında yabancı özel liselerin de olduğu özel okullarda da kayıtlar tekrar başladı.

Habertürk Gazetesi’nden Bürde Özçakır’ın haberine göre ikinci kez kayıtlarına başlayan yabancı özel liselerden en yüksek puanlı olan Amerikan Robert Lisesi’nde de dün devlete geçen öğrenciler nedeniyle boş kontenjan oluştu.

YABANCI ÖZEL LİSELERDE BOŞ KONTENJAN VAR MI?

Öğrenci kayıtlarına geçtiğimiz 13 Temmuz'dan itibaren son veren aralarında yabancı özel liselerinde olduğu özel okullar tekrar taban puan açıklayarak, öğrenci almaya başladı. Devlete giden öğrenciler nedeniyle aralarında Amerikan Robert Lisesi'nin de olduğu yabancı özel okullarda da boş kontenjan oluşmaya başladı.

Devlet liseleri için tercih dönemi başladığında kayıt almaları son bulan kolejlerde TEOG nakil uygulamasının ikinci dönemi başlarken kayıtlar da açıldı. TEOG tercihlerine katılamayan özel okula kesin kayıt yaptıran öğrenciler nakil uygulamasına katılabildi. Nakillerde istedikleri devlet liselerine geçebilen öğrenciler ise kesin kayıt yaptırdıkları özel okullardan kayıt çekmeye başladı. Bu nedenle de okullarda da boş kontenjanlar oluştu. Öğrencilerin 3 kez yapılacak tüm nakillere katılma hakları bulunuyor. Bu yüzden de okullarda önümüzdeki günlerde de devlete geçenler nedeniyle boş kontenjanlar oluşacak.
ROBERT'TE 3 BOŞ KONTENJAN OLUŞTU
Dünden itibaren tekrar kayıt almaya başlayan okullar da taban puanlarını açıkladı. Okullar sabah önkayıt, öğleden sonra kesin kayıt yaparak, boş kontenjanlarına öğrenci alıyor.
Amerikan Robert Lisesi'nin yanı sıra Saint Benoit, Notre Dame de Sion Fransız liselerinde de 3 boş kontenjan var.
İşte boş kontenjan olan okullar ve yeni taban puanları:
Amerikan Robert Lisesi: 1 kız, 2 erkek 3 boş kontenjan var. Taban puan ise kızlarda 1000, erkeklerde 997.
Saint Benoit Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi puanı 860 olan okulun kontenjanı 170'di ancak 80 mükerrer kayıt olunca kontenjanını 250 yaptı. 247 öğrenci kesin kayıt yaptırdı, boş kontenjan 3. Okulun taban puanı 860.
Sainte Pulcheire Fransız Lisesi: Yedek kayıt alıyor. Puanı 862.5.
Galileo Galilei İtalyan Lisesi: Açık yok ama olası kayıt çekmeye karşı puanı 470 olarak açıklandı.
Notre Dame De Sion Fransız Lisesi: 3 boş kontenjan var. Puanı 877.5.
Saint Joseph Fransız Lisesi: 1 boş kontenjan var. Puanı 885.
Saint Michel Fransız Lisesi: Açık yok ama olası kayıt çekmeye karşı puanı 840 oldu.

22-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş