Arama sonuçları

30 meslek lisesine 'tesisat teknolojisi ve iklimlendirme' atölyesi

30 meslek lisesine 'tesisat teknolojisi ve iklimlendirme' atölyesi

30 meslek lisesine 'tesisat teknolojisi ve iklimlendirme' atölyesi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile protokol yaptı. Buna göre 30 ildeki 30 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde "tesisat teknolojisi ve iklimlendirme" alanına ait atölye ve laboratuvarlar kurulacak. Sektör ile yapılacak işbirliği ile ayrıca bu okulların "tesisat teknolojisi ve iklimlendirme" alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.

30 MESLEK LİSESİNE 'TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME' ATÖLYESİ

Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki ve teknik eğitim alanında sektörle iş birliği ağını genişletiyor. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile DOSİDER  "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği" protokolü imzaladı. Protokol, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ve DOSİDER Başkanı Ömer Cihad Vardan tarafından imzalandı. İmza törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve DOSİDER Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

ÖĞRENCİLERE İSTİHDAM SAĞLANACAK

 

İş birliği protokolü kapsamında, 30 ilde belirlenen 30 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "tesisat teknolojisi ve iklimlendirme" alanına ait eğitim amaçlı atölye ve laboratuvarlar DOSİDER tarafından kurulacak. Bu okulların "tesisat teknolojisi ve iklimlendirme" alanından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.

ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLECEK

Ayrıca "tesisat teknolojisi ve iklimlendirme" alanında donatımı yapılan okullardaki öğretmenlere de sektör tarafından mesleki gelişim eğitimi verilecek.  

Doğal gaz sektöründe hizmet veren DOSİDER'in, iç piyasada 7 milyar lira, ihracatta ise 1 milyar dolar büyüklüğü ile Türkiye ekonomisi için önemli bir aktör konumunda olduğu kaydedildi. 

20-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş