Arama sonuçları

Avusturya Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Avusturya Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Avusturya Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? Sankt George Avusturya Lisesi de yabancı özel okul statüsündeki eğitim kurumlarından birisi. Lisenin kuruluş tarihi 1882 yılına kadar uzanıyor. Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu’nda eğitim süresi 1 yıl Almanca hazırlık olmak üzere 5 yıl.

AVUSTURYA LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

Okul öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alıyor. Sankt Georg Avusturya Lisesi 2019-2020 öğretim yılı LGS puanını 1. Ön kayıt için lise bölümüne 480, ticaret bölümüne 470 olarak açıklamıştı. Diğer kayıt dönemlerinde de bu puanlarda değişiklik olmadı.

2019-2020 öğretim yılı kontenjanı lise bölümünün 88. Ticaret bölümü için 18.

 

MATURA DİPLOMASI VERİYOR

Hem ticaret hem de lise bölümü öğrencileri için Avusturya liseleriyle denklik sağlayan Matura diploması veriyor. Avusturya Olgunluk Sınavı olarak da adlandırılan Matura sınavına girerek, bu diplomayı alan öğrenciler Avusturya'daki üniversitelere doğrudan başvurma hakkına sahipler.

AVUSTURYA LİSESİ'NİN ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu

2018-2019 öğretim yılı ücreti: 54 bin 500 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

2019 yılında mezun olan 82 öğrenciden 61’i yurtdışındaki üniversitelere yerleşti. Öğrenciler ağırlıklı olarak Avusturya, Almanya ve İşviçre’deki yükseköğretim kurumlarını tercih etti.

10-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş