Arama sonuçları

Bakan Yanık: Devlet korumasında yetişen geçlerin kariyer planlamalarına ortak oluyoruz

Bakan Yanık: Devlet korumasında yetişen geçlerin kariyer planlamalarına ortak oluyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçlerin kariyer planlamalarına ortak olduklarını belirterek, devlet koruması altında yetişen 55 bin 205 gencin kamuda, 5 bin 964 gencin ise teşvikle özel sektörde istihdam edildiğini açıkladı.

Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, devlet korumasında yetişen gençlere sunulan hizmetin kariyer planlamasından istihdama, çalışma hayatı eğitiminden rehberlik hizmetine kadar çok geniş bir yelpazede olduğunu belirtti. Yanık, devlet koruması altında yetişen gençlere çok yönlü destek sunduklarını, bu kapsamda 55 bin 205 genci kamuda istihdam ettiklerini bildirdi.

"GENÇLERİMİZ KENDİLERİNE UYGUN GÖREVLERİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRİYORLAR"

Yanık, şöyle dedi: "Artık kamu kurum ve kuruluşlarına, mühendis, öğretmen, hemşire, avukat gibi mezun oldukları alanlara göre atamaları gerçekleştiriliyor. Gençlerimiz daha nitelikli ve kendilerine uygun görevleri layıkıyla yerine getiriyorlar."

Yanık, gençlerin aynı zamanda özel sektörde de istihdam edilebilmeleri için her türlü desteği sunduklarının altını çizerek, Özel Sektör İstihdam Teşviki Uygulaması ile 5 bin 964 gencin istihdam edildiğini açıkladı.

Çeşitli nedenlerle sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler için iş hayatına uyum seminerleri düzenlediklerini belirten Yanık, ilk defa kamu görevlisi olarak göreve başlayacak gençlere hak ve sorumluluklarını anlatarak, iş hayatına bilinçli şekilde başlamalarını hedeflediklerini bildirdi.

14-06-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş