Arama sonuçları

Çifte Başarı: LGS’de tam puan aldılar

Çifte Başarı: LGS’de tam puan aldılar

 

Çifte Başarı: LGS’de tam puan aldılar. Kahramanmaraş'ta, Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunun iki öğrencisi, 1 Haziran'da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı.

Okulun Müdür Yardımcısı Yusuf Gök, okullarının 4 yıldır hizmet vermesine rağmen önemli başarı elde ettiğini söyledi.

ÇİFTE BAŞARI: LGS’DE TAM PUAN ALDILAR

LGS sınavında okul öğrencilerinden Hacı Berkay Buz ve Abdullah Sarim Şahin'in tam puan aldığını ifade eden Gök şöyle dedi: "Türkiye'deki imam hatip ortaokulları arasında iki Türkiye birincisi çıkartmak büyük bir başarı. 30 öğrencimiz de yüzde 10'luk dilime girerek derece yaptı. Bu anlamda çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü başarı bir ekip işi. Ortak bir çalışma ve anlayışla oluşan bir şey. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum."

BAŞARISININ SIRRI DÜZENLİ ÇALIŞMAK

Tam puan alan Hacı Berkay Buz ise başarısının sırrının düzenli çalışmak olduğunu belirtti.

Kendisine hep hedefler koyduğunu ve belirlediği hedefleri gerçekleştirdiğine dikkati çeken Buz şöyle dedi: "Bu sayede başarılı olduk. Sınavda güzel bir başarı yakaladım. Sınavda pek fazla heyecanlanmadım. Sorular kolay geldi. En çok Türkçe de zorlandım. En kolay bölüm de İngilizceydi."

Baba Harun Buz da başarının sırrının her zaman kendine güven ve çalışmak olduğunu söyledi.

Bunu öğrencilik yıllarında kendilerinin de yaşadığını ifade eden Buz şunları söyledi: "Hacı Berkay da bu noktada kendine güvenen ve çalışan biriydi. Biz sadece destek olduk. Öğretmenlerinin çok büyük emekleri var. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum."

Hacı Berkay'ın sınıf öğretmeni Derya Ayna Efe ise çok verimli bir yıl geçirdiklerini belirterek, herkese teşekkür etti.

İki öğrencisini aldıkları tam puandan dolayı tebrik eden Efe, şunalrı kaydetti: "Eğitim veli, öğretmen ve öğrenci ilişkisidir. Bizim velilerimizle iletişimimiz çok iyiydi. Öğrencilerimiz de buna dikkat ettiler. Bir yılı verimli bir şekilde geçirdiler."

25-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş