Arama sonuçları

Deprem bölgesindeki çocuk ve gençlere psikolojik destek

Deprem bölgesindeki çocuk ve gençlere psikolojik destek

Yeşilay, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği 11 ilde yürüttüğü çeşitli etkinliklerle afetzedelere destek sunuyor.

Yeşilay'dan yapılan açıklamaya göre  çocuklara destek sağlamak için Yeşilay, Türkiye İşveren Sendikaları ve TÜMOSAN iş birliğinde "Depremden Etkilenen Çocuklara Psikososyal Destek Projesi" hazırlandı.

KAYGILARI AZALTMAYA YÖNELİK

Fiziksel aktivite, oyun gibi etkinliklerle çocukların kaygılarının azaltılması ve sosyalleşmesi amaçlanan projede, gelişim psikolog, pedagog ve eğitmenlerin yanı sıra ruh sağlığı alanında eğitim almış Genç Yeşilaylılar da bulunuyor.

Okullarda da devam edecek proje ile çocukların uzmanlar eşliğinde arkadaşlarıyla sosyalleşip deprem psikolojisinden uzaklaşması hedefleniyor.

Yeşilay, depremin en çok etkilediği illerden Hatay, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya'da faaliyetteki "Benim Kulübüm Yeşilay Tırı"yla da 4-18 arasındaki çocuk ve gençlere film gösteriminden hikaye ve resim çalışmalarına, kutu ve kart istasyonlarından spor aktivitelerine kadar birçok etkinlik sunuyor.

24-05-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş