Arama sonuçları

Eğitimde ‘inovasyon’ için buluştular

Eğitimde ‘inovasyon’ için buluştular

Eğitimde ‘inovasyon’ için buluştular. İELEV Okulları tarafından, #paylasacakcokseyimizvar sloganıyla düzenlediği “Eğitimde İnovasyon Zirvesi-EİZ’18” yapıldı.  Zirve eğitim alanında çalışan profesyonelleri, akademisyenleri, eğitim fakültesindeki öğretmen adaylarını buluşturdu. 

EĞİTİMDE 'İNOVASYON' İÇİN BULUŞTULAR         

EİZ’18, İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut’un moderatörlüğünde, “Değişen Eğitimde, İnovatif Yaklaşımlar” konulu panel yapıldı. Panele, Prof. Dr. Cem Say, Dr. Ergün Akgün, Dr. Fatoş Karahasan, Prof. Dr. Uğur Batı konuşmacı olarak katıldı.

Panelde, “Z kuşağı” olarak adlandırılan mevcut öğrenci yapısı ve “Alfa kuşağı” olarak adlandırılan geleceğin öğrencilerinden söz edildi. Eğitim sisteminin odağına, bu kuşakların ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu ihtiyaçlara göre çözümler üretilmesi üzerinde duruldu. Büyük veriden önce küçük veride; yani “birey”de değişimin başlaması gerektiği, bu değişimi yapacak kişilerin de öğretmenler olduğu ifade edildi. Zirvede artırılmış gerçeklik ile obezite konularının da yer aldığı 9 farklı atölye yapıldı.

18-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş