Arama sonuçları

Galileo Galilei İtalyan Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Galileo Galilei İtalyan Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Galileo Galilei İtalyan Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? Türkiye’de yabancı lise statüsündeki iki İtalyan lisesinden biri olan Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nin kuruluş tarihi 1870 yılına dek uzanıyor. Bir yıl İtalyanca  hazırlık olmak üzere eğitim süresi 5 yıl. Lisede hazırlık sınıfından itibaren İngilizce ve 9. sınıftan itibaren Latince dil dersleri eş zamanlı olarak işleniyor.

Okul, 2004-2005 öğretim yılında İtalya'daki liselerle denklik belgesi aldı. Mezunlar aldıkları bu diploma ile İtalya’daki özel veya devlet üniversitelerine başvurabiliyor. Aynı zamanda İtalyan Diploması (Maturità) diploması da veriyor.

GALILEO GALILEI İTALYAN LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

 

Diğer yabancı özel liseler gibi Galileo Galilei İtalyan Lisesi de öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alıyor. Lise, 2019-2020 öğretim yılı 1. ön kayıt LGS puanını 460 olarak açıkladı. Serbest kayıt döneminde puanı 410 oldu. 2019-2020 öğretim yılı kontenjanı 68.

ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

Galileo Galilei İtalyan Lisesi 2019-2020 öğretim yılı ücreti KDV dahil 5 taksit 47 bin 500 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Mezunları Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversitelerine yerleşiyor olsa da yarısından fazlası denklik belgelerini kullanarak, İtalya’daki üniversitelerde öğrenim görüyor.

10-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş