Arama sonuçları

İELEV Okulları’nda ‘Okul ve Şiddet’ tartışıldı

İELEV Okulları’nda ‘Okul ve Şiddet’ tartışıldı

İELEV Okulları’nda ‘Okul ve Şiddet’ tartışıldı. İELEV Okulları’nda ‘Okul ve Şiddet’ tartışıldı.  3 oturumda yapılan sempozyumda eskiden öğretmenden öğrenciye yönelen şiddetin artık yön değiştirmesi incelendi.

Temalı İELEV Okulları 5. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu” gerçekleşti. İELEV Okulları ve Psike İstanbul tarafından, bu yıl beşincisi organize edilen ve psikoloji/ rehberlik ve eğitim alanında çalışan profesyonelleri, akademisyenleri ve öğrencileri bir araya getiren, “İELEV Okulları 5. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu” yapıldı.

 

İELEV OKULLARI’NDA ‘OKUL VE ŞİDDET’ TARTIŞILDI        

Gün boyu süren üç oturumda, Yavuz Erten, Banu Keskin, Meral erten, Neslihan Zabcı, Didem Aksüt Dönmez, Sezai Halifeoğlu ve Bilal Albaş’ın sunumlarıyla, geçmişten günümüze “Okul ve Şiddet”, eğitim ve psikanaliz/ psikolojinin perpektifinden değerlendirildi.

Şiddetin, çocukluk çağı, aile ortamı ve narsisizm ile bağlantısı, eskiden öğretmenden öğrenciye yönelen şiddetin artık yön değiştirmesi (yani öğrenciden- öğretmene ve öğrenciden öğrenciye vb), zorba ve mağdurun okuldaki kimlikleri, sosyal medya ile narsisizmin yeni benliği tartışıldı. İELEV Okulları 5. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu 3 atölye ve 3 olgu sunumu ile sona erdi. 

 

07-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş