Arama sonuçları

İstanbul'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

İstanbul'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

İstanbul Valiliği ile İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda kutlama programı düzenlendi.

Program, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi korosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

TRT tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hazırlanan sinevizyon gösterisinin yapıldığı etkinlikte, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu konuşma yaptı.

Hacıcaferoğlu, 19 Mayıs'ın gençliğin omuzlarında yükselen şanlı bir sancak olduğunu belirterek, Atatürk'ün mirasının temel taşları gençlerin bedenen, ruhen ve fikren eğitilerek gelişimlerini sağlamanın en önemli görevleri olduğunu kaydetti.

Ülkede son yıllarda yapılan tesislerle ve sağlanan imkanlarla etkili bir spor altyapısı inşa etmeye başlandığını dile getiren Hacıcaferoğlu, "Eşit ve erişebilir bir hizmet idealimiz doğrultusunda gençlik ve spor faaliyetlerimizi tüm bireylerimizin hizmetine sunmaya çalıştık" dedi.

Burhanettin Hacıcaferoğlu, 19 Mayıs coşkusunu 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında 39 ilçeye yayarak kutladıklarını belirterek, gençlere şöyle seslendi:

"Unutmayın, 19 Mayıs 1919'da başlayıp Cumhuriyet ile taçlanan bu kahramanlık destanının teminatı sizlersiniz. Şan ve şeref dolu tarihimizin gururunu gelecek nesillere siz aktaracaksınız. Hepiniz farklı yetenek ve ilgi alanlarına sahip olabilirsiniz. Bilim, eğitim, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda birbirinizi tamamlayarak birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi daha ileriye geliştirerek sizler taşıyacaksınız. Binlerce şehit vererek, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti sonsuza kadar yaşatmak ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır."

Hacıcaferoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, şehitleri ve gazileri minnetle anarak, herkesin bayramını kutladı.

SPOR VE HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİ YAPILDI

Konuşmanın ardından Tuna Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu tarafından çeşitli marş, şarkı ve türküler seslendirildi. Programda, tekvando, wushu ve jimnastik gibi spor gösterileri yapılırken, halk oyunları ekibi de sahne aldı.

Kutlama programı, etkinliğe katılan gençler ve protokol üyelerinin ellerindeki Türk bayrağıyla sahnede fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Etkinliğe, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, protokol üyeleri, parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

19-05-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş