Arama sonuçları

İtalyan Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

İtalyan Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

İtalyan Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? Yabancı okul statüsündeki İtalyan Lisesi’nin (IMI) kuruluş tarihi 1861 yılına uzanıyor. İstanbul’daki iki İtalyan lisesinden de biri olan okul, Türk eğitim sisteminde özel yabancı okul, İtalyan eğitim sisteminde ise İtalyan Devlet Okulu statüsüne sahip. İtalyan Lisesi'nde eğitim bir yıl İtalyanca hazırlık olmak üzere eğitim 5 yıl.

İTALYAN LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

Okul öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanına göre alıyor. Özel İtalyan Lisesi 2019-2020 öğretim yılı 1. Ön kayıt LGS taban puanını 460 olarak açıklamıştı. Serbest kayıt döneminde puanı 420 oldu.  

İtalyan Lisesi’nin 2019-2020 kontenjanı 85.

 

İTALYAN LİSESİ’NİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Okul İtalyan eğitim sisteminde bir İtalyan devlet okulu olarak kabul ediliyor. Bu nedenle Türk öğrenciler her konuda İtalyan eğitim sistemindeki İtalyan öğrencilerle eşdeğer haklara sahipler. Öğrencilerin resmi geçerliliği olan İtalyan Diploması alma olanağı var. Bu diploma ile İtalya'daki üniversitelerin her fakültesine kayıt yaptırmak mümkün. Diploma, vatandaşlık şartı bulunanlar hariç İtalya’da düzenlenen sınavlara girme şansı da sağlıyor.

ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

İtalyan Lisesi'nin 2019-2020 öğretim yılı ücreti KDV dahil 45 bin TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Mezunlarının yarıdan fazlası İtalya’daki üniversitelere başvuruyor.

10-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş