Arama sonuçları

Kabataş Erkek'te kızlara pansiyon var mı?

Kabataş Erkek'te kızlara pansiyon var mı?

Kabataş Erkek'te kızlara pansiyon var mı? Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) uygulaması kapsamında liselere girişte kullanılacak Yerleştirme Esas Puanların (YEP) açıklanmasıyla öğrenciler ve aileler için tercih telaşı başladı. Devlet okulları için tercihler 14-24 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ise e-okul üzerinden velilerin tercihlerinde kullanmaları için okulların geçen yılki yüzdelik dilimlerini, kontenjanlarını ve pansiyon durumlarını açıkladı. Veliler tercihlerinde bu verileri kullanacak. Aman dikkat. Özellikle okulların pansiyon bilgilerini bu verilerin dışında mutlaka okullara da sorarak öğrenip, tercih listenize alın.

KABATAŞ ERKEK'TE KIZLARA PANSİYON VAR MI? 

Çünkü MEB e-okuldaki bilgilere göre geçen yıl pansiyonu restore edilen Kabataş Erkek Lisesi'nde pansiyon sadece "erkek" olarak yer alıyor. Yani bu verilere baktığınızda kız öğrenciler için pansiyon olmadığı ve "karma pansiyon" uygulaması bulunmadığı anlaşılıyor. Kabataş Erkek Lisesi geçen yıl da okul kız öğrencilerini Beşiktaş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne erkek öğrencilerini de Üsküdar'da bir yurda göndermişti.

RESMİ OLARAK SADECE ERKEK VAR

MEB verileri İstanbul dışından bu okulu tercih edecek öğrenci velilerinin kararında etkili olacak. Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Fatih Güldal ise resmi olarak sadece "erkek" pansiyon olduğu görülmesine rağmen kız öğrenciler için de yatılılık imkanı sağlayacaklarını söylüyor. Güldal şöyle konuşuyor: "Kabataş Erkek Lisesi'nin resmi olarak kız pansiyonu yok. Ama bütün kızlarımızı ve gelecek öğrencilerimizi Zübeyde Hanım Meslek Lisesi'nin pansiyonuna yerleştiriyoruz. Orası da bize 5 dakika mesafede. Kız pansiyonu bizim okula bağlı değil ama kullandığımız pansiyonun neredeyse tamamı bizim öğrencilerden. Bir anlamda bizim pansiyon gibi. Resmi olarak sadece erkek pansiyonumuz var. Okula ziyarete gelen kız öğrencilere de yatılılık olduğunu söylüyoruz. Oul sitesine de yazacağız." 
Kabataş Erkek Lisesi'nde İngilizce bölümünde kontenjan 16 azalarak 120'ye, Almanca bölümünde 8 azalarak 60'a düştü.

Kaynak: Habertürk- Bürde Özçakır

04-07-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş