Arama sonuçları

KPSS’de 13 sorunun hatalı olduğu iddiası

KPSS’de 13 sorunun hatalı olduğu iddiası

KPSS’de 13 sorunun hatalı olduğu iddiası. BirGün'den Meral Danyıldız'ın haberine göre, Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) giren adaylar ÖSYM’nin yayınladığı sorularla sınav esnasında çözdükleri soruların birbiriyle uyuşmadığını söylüyor.

6 Eylül’de KPSS’ye girenler toplam 13 sorunun hatalı olduğunu dile getirdi. Sosyal medya üzerinden ÖSYM’yi açıklama yapmaya davet eden adaylar, yazdıkları dilekçe sonrasında incelemesi yapılacak her kitapçık için 50 TL istendiğini ve Ankara’ya gitme koşulu da sunulduğunu iddia etti.

KPSS'DE 13 SORUNUN HATALI OLDUĞU İDDİASI

Sınava giren bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmeni Sezen Nur Aci, yaşanan süreci şöyle anlattı: “ÖSYM soruları geç açıkladı. Soruları gördükten sonra kaçıklanan sorularla çözdüğüm soruların aynı olmadığını fark ettim. Bu konuda birçok adayın da aynı durumda olduğunu öğrendim. Hatalı olduğu düşünülen toplam 13 adet soru var.”

HER KİTAPÇIĞA 50 TL

Bu durumu düzeltebilmek ve kitapları inceleyebilmek için ÖSYM’ye dilekçe yazdıklarını ifade eden Aci, gelen cevapta ÖSYM’nin vereceği randevuyla incelenebileceğini ve incelenecek her kitapçık için 50 TL yatırılması gerektiği bilgisini verdi. Aci, şöyle dedi: 

“Bunun dışında CİMER’e şikâyetlerde bulunuldu ama bir sonuç alınamadı. Sınava giren adaylar olarak hatalı sorular yüzünden birçoğumuz doğru seçenek şıklarda olmadığı için süre kaybına uğradı veya yanlış soru yüzünden soruyu boş bırakmak zorunda kaldı. Yapılan büyük hatanın düzeltilmesi ve hatalı soruların iptal edilmesini istiyoruz.”

BİRÇOK KİŞİ FARK ETTİ

Soruların hatalı olduğunu söyleyen adaylar dilekçe ÖSYM'ye başvurduklarını anlattı.

01-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş