Arama sonuçları

Milli sporcular öğretmen olarak atanacak

Milli sporcular öğretmen olarak atanacak

 

Milli sporcular öğretmen olarak atanacak. Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı bağlı eğitim kurumlarının beden eğitimi alanındaki öğretmen ihtiyacını karşılamanın yollarından biri de milli sporcuların öğretmen olarak atanması. Bunun için de 2019 yılı için 86 öğretmen kontenjanı ayrıldı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanacak milli sporcular için başvurular 7-11 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

MİLLİ SPORCULAR ÖĞRETMEN OLACAK

Milli sporcuların başvuruları 13-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek. Genel müdürlüğün yaptığı değerlendirme doğrultusunda başvurularla ilgili onay/ret işlem sonuçları sistem üzerinden 20 Mayıs'ta ilan edilecek.

Başvurusu reddedilenler için yeniden başvuru işlemleri 21 Mayıs'ta alınacak. Bu başvurular da 22-23 Mayıs'ta değerlendirilip, sonuçları 24 Mayıs'ta duyurulacak. İl milli eğitim müdürlüklerinin onay ve ret işlemleri, 27-31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Atama tarihi ise ileri bir zamanda açıklanacak.

ÖĞRETMEN OLARAK KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Başvuru şartları arasında şunlar yer alıyor:

Olimpiyat Oyunları, Parolimpik Oyunları, Dünya Üniversitelerarası Spor Oyunları (Universiade), Akdeniz Oyunları ile Dünya Askeri Oyunlarında bireysel veya takım halinde yarışmalarda ilk üç dereceye girme.

Uluslararası Olimpiyat Komitesinin tanıdığı spor dallarının büyükler, gençler veya ümitler kategorilerinde Dünya veya Avrupa şampiyonaları ile Uluslararası Askeri Sporlar Konseyince yapılan Dünya veya Avrupa şampiyonalarında ilk üç dereceye girme.

Bu yarışmalarda takım sporlarında en az on kez Türkiye'yi temsil etme.

Milli sporcu belgesi sahibi olma.

 

07-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş