Arama sonuçları

Munzur Üniversitesi’nde yüz yüze eğitim başladı

Munzur Üniversitesi’nde yüz yüze eğitim başladı

Tunceli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süredir uzaktan eğitim uygulamasını sürdüren Munzur Üniversitesi’nde yüz yüze eğitime geçildi. Birinci sınıflar hariç uygulamalı bölümler ve programlarda yüz yüze eğitime başlanan üniversitenin öğrencilerine, sağlık çalışanları tarafından düzenli olarak Kovid-19 testi yapılıyor.

6 bin 500 öğrencisi bulunan üniversitenin akademik ve idari personeline de belirli aralıklarla test uygulanıyor.

Munzur Üniversitesi kampüsüne giriş ve çıkışlar, görevlilerce Hayat Eve Sığar (HES) kodunun sorgulanması ve ateş ölçümlerinin ardından gerçekleşiyor.

ÖĞRENCİLERE TEST YAPILIYOR

Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, bahar dönemi ile 2 bin öğrencinin derslere başlayacağını belirterek, şöyle dedi: "Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyesi doğrultusunda eğitime pazartesi günü itibarıyla başladık ve gerekli tedbirlerimizi de aldık. Sayın Valimizin başkanlığında bir toplantı yaptık ve üniversitemizde İl Sağlık Müdürlüğü’nce kurulan Kovid-19 alanında öğrencilerimizin testlerini gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize 10 gün sonra tekrar test uygulanacak."

İpek, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında öğrencilerin barınacağı yurtlarda da gerekli tedbirlerin alındığını anlattı.  İpek, "Üniversitemizde pandemi kurulu oluşturduk. Bu kurulda yer alan ekipler, yemekhane ve diğer noktalarda sürekli öğrencilerimizin salgından olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürecek" ifadelerini kullandı.

 

25-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş