Arama sonuçları

ÖSYM Başkanı açıkladı: YKS yerleştirme sonuçları bayramdan önce

ÖSYM Başkanı açıkladı: YKS yerleştirme sonuçları bayramdan önce

ÖSYM Başkanı açıkladı: YKS yerleştirme sonuçları bayramdan önce. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının bayramdan önce açıklanacağını duyurdu.

ÖSYM BAŞKANI AÇIKLADI: YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI BAYRAMDAN ÖNCE

ÖSYM Başkanı Aygün twitter mesajında şöyle dedi:

"YKS tercih sonuçlarının açıklanması için attığınız tweetleri okuyorum. Bazı tweetler gerçekten yaratıcı. Ülkemizin geleceği siz gençlerimiz için hiç durmadan çalışıyoruz. Sonuçları da bayramdan önce açıklayacağız. "

YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI ARDINDAN KAYITLAR

ÖSYM, yerleştirme sonuçlarını "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden duyuracak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren yazı verilecek.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemlerini 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapacağı belirtiliyor. Tüm devlet üniversiteleri ile isteyen vakıf üniversiteleri elektronik kayıtlarını 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapacak

KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER

 

Bir yükseköğretim programına yerleşen öğrenciler 19-23 Ağustos tarihleri içerisinde kayıtlarını yaptıracak. Bu tarihler arasında kayıt yaptırmayanlar ise haklarını yitirecek. Kayıt için ise aşağıdaki belgeler istenecek.

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri.

 

04-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş