Arama sonuçları

Sankt George Avusturya Lisesi nasıl öğrenci alacak?

Sankt George Avusturya Lisesi nasıl öğrenci alacak?

Sankt George Avusturya Lisesi nasıl öğrenci alacak? 1882 yılından bu yana eğitim veren Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu önce kız ve erkek okulları olarak eğitim verdi. Yabancı özel lise statüsündeki okulda 1995 yılında  karma eğitime geçildi. Okulda hem ticaret hem de genel lise bölümü bulunuyor. Ticaret Lisesi, öğrencilerin işletmecilik ve yönetim alanındaki sorunların çözümünde yardımcı olabilecek yeterli bilgi ve donanıma sahip olarak mezun etmeyi hedefliyor. 

Sankt Georg Avusturya Lisesi ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtları şöyle:

KENDİ SINAVINI YAPACAK MI?

Hayır ayrı bir sınav yapmayacak. En azından 2018-2019 öğretim yılında alacağı öğrenciler için böyle bir sınav yok. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı sınavın sonuçlarını kullanacak.

LİSEYE NASIL GİRİLECEK?

Okul öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı merkezi sınav Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alacak. Bu sınav Türkçe, Matematik, Fen,  TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden yani toplam 6 dersten yapılacak.

OKUL NOTLARI DİKKATE ALINACAK MI?

Hayır. Okul notları dikkate alınmayacak. LGS puanıyla alacak. LGS puanı hesaplaması ise sadece sınav sonuçlarına göre yapılıyor.  Okul notları bu puan hesaplamasında kullanılmıyor.

AVUSTURYA LİSESİ TABAN PUANI NEDİR?

Sankt Georg Avusturya Lisesi 2018-2019 öğretim yılı taban puanını 500 tam puan üzerinden açıkladı. 1. ön kayıt taban puanı lise bölümü için 440, ticaret bölümü için 430.

AVUSTURYA LİSESİ KONTENJANI NEDİR?

Avusturya Lisesi'nin 2018-2019  öğretim yılı kontenjanı lise bölümünün bu yıl 22 kişi arttı ve 88 oldu. Ticaret bölümü kontenjanı da geçen yıla göre 2 kişi azalarak, 18 oldu.  

 

TERCİH LİSTESİ HAZIRLANIYOR MU?

Hayır. Tercih listesi hazırlanmıyor. Okul taban puanını açıkladıktan sonra puanınız tutuyorsa bireysel olarak ya da online okula önce önkayıt- sonra da kesin kayıt yaptırıyorsunuz.

EĞİTİM KAÇ YIL SÜRÜYOR?

Öğretim dili Almanca olan okulda hazırlık ile birlikte eğitim süresi 5 yıl.

AVUSTURYA LİSESİ DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Hem ticaret hem de lise bölümü öğrencileri için Avusturya liseleriyle denklik sağlayan Matura diploması veriyor. Avusturya Olgunluk Sınavı olarak da adlandırılan Matura sınavına girerek, bu diplomayı alan öğrenciler Avusturya'daki üniversitelere doğrudan başvurma hakkına sahipler.

YATILI EĞİTİM VAR MI?

Hayır.

AVUSTURYA LİSESİ'NİN ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?


Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu 2018-2019 öğretim yılı ücreti

5 taksit: 41.800 TL.

 

 

28-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş