Arama sonuçları

TÜBA-TÜBİTAK Özbekistan Aziz Sancar Araştırma Burs Programı'na başvurular başladı

TÜBA-TÜBİTAK Özbekistan Aziz Sancar Araştırma Burs Programı'na başvurular başladı

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan protokolle Türkiye ile Özbekistan arasında bilimsel ve teknolojik iş birliğinin teşviki için hayata geçirilen Aziz Sancar Araştırma Burs Programı'nın başvuruları başladı.

SON TARİH 14 TEMMUZ

TÜBA'dan yapılan açıklamaya göre, TÜBA 59. Genel Kurulunda TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın attığı imzalarla resmileşen burs programına başvurular çağrıya açıldı. Başvurular, 14 Temmuz'da sona erecek.

Program kapsamında, en az 1, en çok 3 yıl destek verilecek. Destekten, Özbekistan’da sürekli ikamet eden Özbek vatandaşları faydalanabilecek. Temel bilimlerde biyoloji, fizik, kimya, matematik, moleküler biyoloji ve genetik, mühendislik bilimleri, astronomi, yer ve uzay bilimleri, bilgi teknolojileri; tarımsal bilimlerde tarım, gıda, hayvancılık, veterinerlik; sosyal bilimlerde uluslararası ilişkiler, siyasi tarih, eğitim bilimleri alanlarında çalışan doktora ya da sonrasındaki araştırmacılar programdan yararlanabilecek.

TÜBA Başkanı Şeker, Akademi’nin Türk dünyasıyla ilgili pek çok çalışma ve program yürüttüğünü belirterek, "TÜBA Şeref Üyemiz Prof. Dr. Aziz Sancar’a verdiğimiz sözü yerine getirmek üzere Türk Cumhuriyetleriyle farklı alanlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

12-06-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş