Arama sonuçları

YKS soruları nasıl olacak? YÖK Başkanı ne dedi?

YKS soruları nasıl olacak? YÖK Başkanı ne dedi?

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) 3 milyon 250 bine yakın öğrencinin gireceğini hatırlatarak, öğrencilere başarılar diledi.

Sınav süresinin yarım saat daha uzatıldığını hatırlatan Özvar, soruların zorluğu ya da kolaylığı hakkında kendisinin de hiçbir şey bilmediğini dile getirdi.

SORULAR NASIL OLACAK?

Soruların uzman öğretmenler tarafından hazırlandığını anlatan Özvar, şöyle dedi: "Bu sorular hakkındaki zorluk kolaylıkla ilgili bırakın YÖK Başkanı'nın bilgisi olmasını, ÖSYM Başkanı'nın ya da başka bir kesimin soruları bilme imkanı söz konusu değil. Sorular öğrenciler için de bizim için de sürpriz olacak."

 

öğrenci affına ilişkin, "Genel affın Meclis'in iradesiyle yakında gündeme geleceğini sizlerle paylaşabilirim" dedi.

Batı Akdeniz Üniversiteler Birliği Toplantısı için Isparta'ya gelen Özvar, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler'i makamında ziyaret etti.

Özvar, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gündeminde genel öğrenci affının olduğunu söyledi.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

TBMM ile YÖK arasında çalışmaların başladığını belirten Özvar, şöyle dedi:

"Bizler, Yükseköğretim Kurulu olarak genel affın sınırları hususunda Meclis'teki milletvekillerimiz ve ilgili parti sorumluları ile bilgileri paylaşacağız. Bu konuda bizden beklenen her türlü bilgi ve veriyi Meclis'imizle paylaşacağız. Genel affın Meclis'in iradesiyle yakında gündeme geleceğini sizlerle paylaşabilirim."

13-06-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş