Arama sonuçları

18 yaş altı toplu taşıma kullanamayacak

18 yaş altı toplu taşıma kullanamayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamaya göre iki haftalık yeni kısıtlamalar söz konusu. Erdoğan'ın açıklamalarına göre eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecek.

Son dönemde özellikle büyük şehirlerde artan vaka ve vefat sayıları tedbirleri nedeniyle yeni önlemler alınmak zorunda kalındığını söyleyen Erdoğan, ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma uygulanmasına geçildiğini söyledi.

18 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ

Hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulaması sürerken hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellendi. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek.  65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlaması yeniden geldi. Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak, hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecek.

 

13-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş