Arama sonuçları

20 Ağustos’tan sonra 10 bin öğretmen alınacak

 20 Ağustos’tan sonra 10 bin öğretmen alınacak

20 Ağustos’tan sonra 10 bin öğretmen alınacak. Sinop Valiliği’ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı öğretmen atamalarının da ne zaman yapılacağını açıkladı. İşte Yılmaz’ın açıklamaları:

EĞİTİME 11 MİLYAR KAYNAK: 2002'den bu yana eğitime 11 milyar lira kaynak aktarıldı.Türkiye olarak milli gelirimizin yüzde 5,8'ini eğitime ayırıyoruz. Gelişmiş ülkelerden daha fazla kaynağı eğitime ayırıyoruz. Neden? 21. yüzyılı Türkiye'nin yüzyılı yapabilmek ancak eğitimden geçer. Dolayısıyla Türkiye'de 80 yılda yapılan dersliği yaptık, 270 binin üzerinde derslik yaptık. Türkiye'de bu ana kadar atanmış öğretmenlerin sayısından çok daha fazla öğretmenimizi atadık. Şu anda görev yapan her üç öğretmenden yaklaşık ikisi bizim dönemimizde atandı.

10 AĞUSTOS’TAN SONRA: Geçen yıl 30 bin şubatta, 20 bin ekimde, toplam 50 bin öğretmen ataması yaptık. 50 bin sayısı bazı ülkelerin toplam kamu personeli sayısına eşittir. 20 bin öğretmen için alım yapacağımızı da duyurduk, ilana çıktık. Önceki gün de öğretmen adaylarının hangi mülakat merkezlerinde sınava gireceğini açıkladık. 20 Ağustos'tan sonra 10 bin öğretmen alımı daha gerçekleştireceğiz. İki yılda 80 bin öğretmeni eğitim camiamıza katacağız.

ÜCRETSİZ SÜT VE TABLET VERİYORUZ: Gelecek eğitim öğretim yılında eğitim alanında ikili sistemi kaldıracağız. Ücretsiz süt dağıtıyoruz, ücretsiz tablet bilgisayar veriyoruz. Engellilerimizin evlerine ücretsiz öğretmen gönderiyoruz. Eskiden bunlar olur muydu? İnsana değer verirseniz bu olur.

YENİ MÜFREDAT BAŞLAYACAK: Önümüzdeki yıl müfredatımızı yeniliyoruz. Önümüzdeki yıl yeni müfredatla inşallah eğitime başlayacağız. Daha iyi bir eğitimle çocuklarımızı bilgi hamalı yapmak istemiyoruz. Öğrettiğimiz bilgilerin çocuklarımızın hayatlarına faydası, katkısı olsun istiyoruz. İyi bir yoldayız bize güvenin.

Bu blog AA abonesidir

 

30-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin