Arama sonuçları

20 bin sözleşmeli öğretmen için atama takvimi çıktı

20 bin sözleşmeli öğretmen için atama takvimi çıktı

20 bin sözleşmeli öğretmen  için atama takvimi çıktı. Geçtiğimiz 3 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapılacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından da öğretmen adayları KPSS puanlarının 1 yıl geçerli olduğunu hatırlatarak, bu kuralın değişmesini istemişti. Önceki gün de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile KPSS puanlarının 1 yıl geçerli olacağına ilişkin düzenleme kaldırıldı. Öğretmen atamaları için geçerli olacak KPSS puanlarının bir sonraki sınava kadar geçerli olması sağlandı. 

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN İÇİN ATAMA TAKVİMİ ÇIKTI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi belirlendi. Buna göre ön başvurular 19-23 Kasım'da alınacak.

ATAMA TAKVİMİNİ DUYURDU

MEB'in internet sitesinden, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin atama takvimi yayımlandı. Buna göre, ön başvurular 19-23 Kasım'da alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 3 Aralık'ta ilan edilecek, sözlü sınavlar ise 10-31 Aralık'ta yapılacak.

KPSS PUANLARI ESAS ALINACAK

Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurularda, adayların atanacakları alanlara göre, 2017 ve 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) esas alınacak.

Alanlar bazında kontenjan belirlemeleri eğitim kurumlarının 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı norm kadro güncelleme çalışmaları tamamladıktan sonra belirlenecek.

17-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş