Arama sonuçları

Ajans Bizim: Serbest gazeteciler Türkiye’nin yeni haber ajansını kurdu

Ajans Bizim: Serbest gazeteciler Türkiye’nin yeni haber ajansını kurdu

Türkiye’nin yeni bir haber ajansı yayına başladı. Ajans Bizim’in en önemli özelliği serbest gazeteciler tarafından kuruması. Yurt içi ve yurtdışından 200’e yakın serbest gazetecinin bir araya gelerek kurduğu Ajans Bizim yayına başladı

Ajans Bizim kadrosunda, ajansçılık ve basının her alanında uzmanlaşmış gazetecilerin bulunması Ajans Bizim’in en güçlü yanı. Bu deneyimle Ajans Bizim’in teknik altyapısının da oluşturulduğu belirtilen açıklamada, Ajans Bizim açıklamasında şunlara yer verildi:

BİR YILLIK BİR HAZIRLIK

“Bir yılı aşkın süredir devam eden hazırlıklar, dört aydır süren kapalı devre yayın tamamlandı. Ajans Bizim, dışa açık yayına bugün (10 Mart 2021) başladı.

Ajans Bizim, içeriğini bir süre ücretsiz sunacak. Bu hizmetinden yararlanmak isteyen kuruluşlar, abone@ajansbizim.com.tr adresinden başvurabilecekler. 

Habercilikte yeni bir yaklaşımı hedefleyen Ajans Bizim; 

Gazeteciliğin temel ilkelerine uygun faaliyet gösteren bir haber ajansı olacak.

Serbest çalışan gazetecileri bir araya getiren ulusal ve uluslararası geniş bir haber ağı oluşturacak.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN HABER VERECEK

Abonelerine, politikadan ekonomiye, yargıdan savunmaya, dış haberlerden diplomasiye, eğitimden bilim ve teknolojiye, sağlıktan çevreye, spordan kültür sanata, turizmden modaya, yerelden küresele hayatın tüm alanlarından, haber olan her şeyi ulaştıracak.   

Ajans Bizim;

Özgün dijital altyapısı üzerinden basın-yayın organları ile kurum ve kuruluşlara abonelik yöntemiyle haber servisi yapacak.

EŞİT PAYLAŞIMA DAYALI

Türkiye’de ilk kez uygulanan; abonelik gelirlerinin serbest gazeteciler arasında eşit paylaşımına dayalı bir sistemle içerik üretecek.

Deneyimli muhabir ve editörlerden oluşan kadrosunda genç gazetecilere yer ayıracak. Bu yaklaşımla ana akım medyada yer bulamayan yetenekli gazetecilere de mesleğe adım atma fırsatı verecek.

Rutin ve özel haberciliğin yanı sıra rapor ve araştırma dosyaları hazırlayacak.”

 

10-03-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş