Arama sonuçları

Okullar 31 Ağustos'ta açılabilecek mi? Eğitim yüz yüze yapılabilecek mi?

Okullar 31 Ağustos'ta açılabilecek mi? Eğitim yüz yüze yapılabilecek mi?

Okullar 31 Ağustos'ta açılabilecek mi? Eğitim yüz yüze yapılabilecek mi? Bakan Selçuk: Bilim Kurulu verilerine göre uzaktan eğitim devam edebilir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 31 Ağustos'ta açılması planlanan okulların, Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı veriler doğrultusunda farklı bir tarihte açılabileceğini söyledi.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

OKULLAR 31 AĞUSTOS'TA AÇILABİLECEK Mİ? EĞİTİM YÜZ YÜZE YAPILABİLECEK Mİ?

"(Okullarda yüz yüze eğitim) Verilere bakarız, Ağustos'un sonundaki, Eylül'ün başındaki tabloya göre hareket ederiz. Biz takvimi mevzuat gereği açıklamak zorundayız. 31 Ağustos'ta açılacak dediğimizde, 31 Ağustos'ta açılmasını temenni ediyoruz, sağlıkla sıhhatle bir ortam oluştuğunda bunu kesinlikle ortaya koymak istiyoruz. Şartlar elverişli olursa da 'Bunu o tarihte açacağız' demeye çalışıyoruz. Bütün planlarımızı buna göre yaptık."

BİLİM KURULU'NUN VERİLERİ DİKKATE ALINACAK

 Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı veriler dikkate alındığında o tarihte açılıp açılmayacağını biz rahatlıkla işaret edebiliriz ama bugünden bunu söylememizin beklenmesi doğru değil.

Şimdiden bazı olasılıkları zorlayarak 'şöyle olursa, böyle de olursa' diyerek durumu daha da karmaşıklaştırmanın bir anlamı yok. Biz pedagojik olarak prensiplere bakarız, sağlık olarak koşullara bakarız ve ikisinin gerektirdiği tedbirleri rahatlıkla alırız.

Denilirse ki 'Bir süre daha açmayın, uzaktan eğitime devam edin', biz devam ederiz, hiç sorun yok."

09-07-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş