Arama sonuçları

Bakanlıktan izinli namaz yarışması

Bakanlıktan izinli namaz yarışması

Bakanlıktan izinli namaz yarışması. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Server Gençlik ve Spor Kulübü adlı dernek, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aracılığıyla 6-13 yaşondaki okul çocukları arasında "Haydi Çocuklar Camiye" projesi başlattı.

20-39 Ocak tarihleri arasında yapılacak uygulamada, çocuklar, camide cemaatle namaz kılıp sure ezberleyip puan kazanacak. En çok puan alan 3 kişiye ödül verilecek. Şartnameye göre, proje kapsamında kız çocukları farklı camilerde namaz kılacak. Ödül kazanmak için cemaatle birlikte namaz kılınması gerekecek.

Puanlama için de, "Namaz puanları toplama fazla olan kişi önceliklidir. Sure puanları, namaz puanlarında eşitlik olması durumunda dikkate alınacaktır. Katılımcıların namaz puanları eşit ise sure puanları da eklenir ve toplam puana göre önde olan kişi sıralamada üst basamakta yer alır" denildi.

Projeye katılacaklardan başvuru formu doldurmaları da isteniyor. Formda, çocukların ve velilerinin rızasının alınmak şartıyla, T.C. kimlik numaraları, ad ve soy adları, velilerinin kimlik ve iletişim bilgileri isteniyor. Milli Eğitim müdürlüklerinin bu projeyle ilgili yazısını hangi öğretmenin alıp almadığı da imza karşılığında kayıt altına alınacak.

22-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş