Arama sonuçları

Bu kurabiyeler sokak hayvanları için hazırlandı

 Bu kurabiyeler sokak hayvanları için hazırlandı

Bu kurabiyeler sokak hayvanları için hazırlandı. ide okulları öğrencileri, sokakta hayvanları unutmadı. Öğrenciler sokağa terk edilen hayvanlara karşı farkındalık oluşturmak ve bu konuda duyarlılığı artırmak için “Sevgi ve Sorumluluk Projesi”ni başlattı. Bir süre önce ide ailesine katılan sevimli köpek “Pamuk”tan ilham alarak çıkılan bu yolculuk genişleyerek devam ediyor.

 

BU KURABİYELER SOKAK HAYVANLARI İÇİN HAZIRLANDI

 

ide öğrencileri, “Sevgi ve Sorumluluk Projesi” kapsamında, önce 3D yazıcıdan kemik şeklinde hamur kalıpları çıkardı. Bu kemik şeklindeki kalıplarla, glutensiz organik un, kemik suyu, elma ve havuçtan oluşan malzemelere şekil vererek, sağlıklı ve lezzetli köpek kurabiyeleri hazırladı.

Hazırlanan 1.700 adet köpek kurabiyesi, sokaktaki hayvanları besleyen Orman Çocukları Besleme Grubu ve Huysuz İhtiyar aracılığıyla hayvanlara ulaştırıldı. Aynı zamanda bu kurabiyelerle birlikte, orman beslemesi yapan gönüllülere bağışlanmak üzere, toplamda 250 kilo kuru paket makarna ve tavuk- et suyu toplandı.

 

SOKAĞA TERK EDİLEN HAYVANLAR İÇİN

 

Orman Çocukları Besleme Grubu ve Huysuz İhtiyar gibi ormandaki hayvanları besleyen gruplarla işbirliği yapan ide öğrencileri, bu sayede daha çok hayvana ulaştı. Gönüllerden oluşan bu gruplar, Kurtköy, Beykoz gibi alanlarda ormana terk edilmiş hayvanların karınlarını doyuruyor.

 

İŞTE KÖPEK KURABİYELERİNİN TARİFİ

 

20 Adet Kurabiye İçin Malzeme Listesi

  • 1,5 Kilo Glutensiz Organik Un
  • 750 ml  Kemik Suyu
  • 1 Kilo Elma Rendesi
  • 1 Kilo Havuç Rendesi
  • Yumurta Sarısı Üzeri İçin (İsteğe göre)

 

Tüm malzemeleri karıştırıp hamur haline getirdikten sonra bir merdane yardımı ile hamuru açıyorsunuz. Kalıplarla şekil vererek 200-250 santigrat derece fırında 25-30 dakika pişiriyorsunuz.

 

 

 

06-02-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş