Arama sonuçları

İLAD Gazetecilik Başarı Ödülü'nü Pervin Kaplan aldı

İLAD Gazetecilik Başarı Ödülü'nü Pervin Kaplan aldı

İLAD Gazetecilik Başarı Ödülü'nü Pervin Kaplan aldı.  İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) 2016 ödülleri sahiplerini buldu. Dernek Müşerref Hekimoğlu Gazetecilik Başarı Ödülü'nü Habertürk Gazetesi Eğitim Editörü Pervin Kaplan'a verdi. Dernek, Kaplan'a ödülü "Gündemdeki yoğun siyasi konular arasında kaybolan ancak Türkiye'nin  gündemini rahatsız eden tüm gelişmelerin temelindeki sorun olan eğitim konusunda yaptığı çalışmalar, kamuoyunu aydınlatıcı ve uyarıcı yayın ve yazıları, çağdaş bir eğitim anlayışını yadsıyan gelişmeler karşısında eleştirel tavrı ve gazetecilik anlayışı nedeniyle" verdi. 

KİMLER ÖDÜL ALDI?

Üsküdar Üniversitesi'nde düzenlenen törende Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (TGC) Turgay Olcayto’ya, Yılın İletişim Araştırması Ödülü ise üç ciltlik Türkiye Sözlü Basın Tarihi’ni hazırlayan Prof. Dr. Suat Gezgin, Doç. Dr. Veli Polat, Doç. Dr. H. Esra Arcan’a verildi. Ödül töreninin ardından, “Türkiye’de İletişim Eğitiminde Kalite Sorunu” başlıklı panel düzenlendi. İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz’in yönettiği ettiği panelde, iletişim eğitimini 50 yıl önce UNESCO görevi ile dünyada başlatan Hıfzı Topuz, Prof. Dr. Haluk Şahin, Turgay Olcayto, Prof. Dr Suat Gezgin ve Prof. Dr. Özden Cankaya, iletişim alanındaki eğitim sorunlarını tartıştı.

EĞİTİM POLİTİKALARI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör, dijital iletişim teknolojilerinin çok ilerlemesi ve sektörel alanın çok çeşitlenmesi ile bu alandaki eğitim politikalarının da yeni baştan gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. İletişim fakültelerinin sayısının Türkiye’de 70’lere kadar yükseldiğini ve her yıl binlerce mezun verdiğini ifade eden Güngör, şöyle konuştu: 

"Tedirgin olmaya hiç gerek yok. Eğer biz eğitim politikalarımızı teknoloji ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirebilirsek mezun olacak öğrencilerimiz için işsiz kalma endişesi kalmayacak. Çünkü iletişim alanı çoğalıp çeşitlendi. Mecra çeşitlendi, ihtiyaç arttı ama kaliteye gerek var. Yabancı dil ve teknolojiyi takip etmenin yanı sıra, bu teknolojiyi çok iyi kullanmanız gerekiyor." 

05-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş