Arama sonuçları

İstanbul’da 8 okul yıkılacak

İstanbul’da 8 okul yıkılacak

İstanbul’da 8 okul yıkılacak. BirGün'den Meral Danyıldız'ın haberine göre, İstanbul Valiliği, Silivri açıklarında 26 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremden sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  ‘Gözleme Dayalı Ön Tespit Çalışmaları yaptı. Buna göre eğitim öğretime ara verilmiş olan 8 okulun yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

İSTANBUL'DA 8 OKUL YIKILACAK

Küçükçekmece Söğütlüçeşme Ortaokulu ve Fatih Çapa Fen Lisesi Kız Yurdu’nda ise güçlendirme çalışması yapılmasına karar verildiği ve proje yapımlarının devam ettiği belirtildi. Söz konusu okullarda okuyan öğrencilerin ne yapacağı ise henüz bilinmiyor.

Yıkılacak okulların listesi şöyle:

Bayrampaşa Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çatalca Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (A Blok), Eyüpsultan Üçşehitler İlkokulu ve Ortaokulu, Gaziosmanpaşa 100. Yıl İlkokulu/Ortaokulu, Küçükçekmece Göktürk İlkokulu Kapalı Spor Salonu, Küçükçekmece Tahsin Banguoğlu İlkokulu, Silivri Fevzipaşa Değirmenköy İlkokulu (Ek Bina), Silivri Çeltik İlkokulu ve Anasınıfı.

02-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş