Arama sonuçları

Kolej ve üniversite öğrencilerin kariyeri için çalışacak

Kolej ve üniversite öğrencilerin kariyeri için çalışacak

 

Kolej ve üniversite öğrencilerin kariyeri için çalışacak. Altınbaş Üniversitesi ve Doğa Koleji ortaöğretimden üniversiteye geçiş sürecindeki öğrencilerin kariyer planlamasına profesyonel destek sunmak için protokol yaptı. Protokolle, Doğa Koleji öğrencileri Altınbaş Üniversitesi derslerini deneyimleme ve akademik personelini tanıma olanağına sahip olacak.

124 kampusu, 82 bin öğrencisi ve 13 bin 500 personeliyle Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük okul zinciri Doğa Koleji, Altınbaş Üniversitesi ile “Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzaladı. İmzalanan protokol; Doğa Koleji öğrencilerine ders izleme, laboratuvar ve atölyelere katılım imkanı sağlayacak. Ayrıca, Altınbaş Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere de özel indirim ve burs verilecek.

KOLEJ VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİN KARİYERİ İÇİN ÇALIŞACAK

Öğrencilerinin yetkinliklerini artırmaya istediklerini söyleyen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle şöyle konuştu:


“Fen ve Teknoloji liselerimizde yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz Tıp ve Mühendislik konularında ilerlemek istiyorlar. Akademik anlamda potansiyeli yüksek olan liselerimizde verdiğimiz eğitimleri, Altınbaş Üniversitesi ile birlikte daha etkin hale getireceğiz. Öğrencilerimizi hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki üniversitelere hazırlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda üniversitelerle yapılan iş birliklerine önem vererek öğrencilerimizin yetkinliklerini artırmak istiyoruz.”

Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan da yakın zamanda ortaöğretim- üniversite iş birliğine yönelik yeni projeleri de yaşama geçireceklerini söyledi. Erhan, şöyle dedi:

“Üniversite olarak asıl amacımız ve beklentimiz, liseden mezun olan gençlerin mesleki tercihlerindeki bilinç düzeyinin yüksek olması. Öğrencinin bilinç düzeyi ne kadar yüksek olursa, üniversitede elde edeceği başarı da o kadar yüksek oluyor.”

26-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin