Arama sonuçları

Kariyerinize Start-Up ile başlamak doğru mu?

Kariyerinize Start-Up ile başlamak doğru mu?

Kariyerinize Start-Up ile başlamak ne kadar doğru? Böyle bir başlangıç sizi girişimci yapar mı? Günümüzde kendi işinin sahibi olmayı isteyenleri birçok girişimin başarısızlıkla sonuçlanması korkutuyor. Bu yüzden de birçok genç girişimci olmayı büyük bir risk olarak görüyor. 

Peki başarılı bir girişimci nasıl olunurve ne yapmak gerekir?

İşte bu sorunun yanıtını verenlerden biri de web tabanlı ön muhasebe programı olarak hizmet veren ve Türkiye’nin en başarılı 10 startup’ı arasında gösterilen Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean Yu anlatıyor. 

START-UP İLE YOLA ÇIKIN: Belki ileride kendi şirketinizi kurmayı düşünüyor olabilirsiniz. Böyle bir hedefiniz varsa bir Start-Up’ta çalışmak belki de hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekli tüm deneyimleri kazanacağınız yer olabilir

NASIL YÜKSELDİĞİNİ GÖRÜRSÜNÜZ: Bir Start-Up’ta çalışmak, sıfır noktasındaki yeni bir ürünün ayağa kalktığını görmek gibidir. 

YAKIN TEMAS ÇALIŞMA FIRSATI: Start-Up organizasyonlarda dikey bir yapılanma olmaması, tüm çalışanların yöneticiler ile daha yakın temasta çalışabilmesine olanak tanıyor. Böylelikle şirketin hedefleri, karşılaşılan zorluklar ya da elde edilen başarılar, müşterilerle geliştirilen ilişkiler/deneyimler, tüm çalışanlar tarafından yakından tecrübe edilebiliyor.

BULUNMAZ BİR DENEYİM: Start-Up çalışanları bir girişimin başlangıç safhasından itibaren tüm olgunlaşma evrelerine şahit oldukları için, ileride başarılı bir girişimci olmak için bulunmaz bir deneyim kazanmış oluyor. Bir startup’ta çalışarak her gün yepyeni bir deneyim yaşayabilir, işinizle ilgili karşınıza çıkan zorlukları tek başınıza aşmak durumunda kalabilirsiniz. Öğrenmek ve kendinizi geliştirmek, zorunlu olduğunuz bir şey haline gelir. Bir Startup’ta çalışmak kesinlikle merdivenin basamaklarını daha hızlı çıkmanızı sağlıyor. 

KENDİ İŞİNİ KURAN GİRİŞİMCİ: Bir Start-Up’ta birkaç yıl çalıştıktan sonra kendi girişimini kuran, pazara yeni bir ürün sunan birçok girişim görebiliyoruz. Ayakta kalabilen ve başarılı startup’lar çoğunlukla önceki kariyer hayatında startup ekosistemi içerisinde çalışmış bireylerden oluştuğunu görüyoruz. Girişimciliğin insanın içinde var olan bir duygu olduğuna inanıyorum, girişimcilik ekosisteminin herhangi bir parçasında deneyim kazanmak, kesinlikle ileriki kariyer hedeflerini olumlu anlamda etkileyecektir.

 

29-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş