Arama sonuçları

Konser verdiler, gelir ile okulu boyadılar

Konser verdiler, gelir ile okulu boyadılar

Konser verdiler, gelir ile okulu boyadılar. TED Ankara Koleji Lise Kısmı Bilim İnsanı Yetiştirme Programı öğrencileri okulda arkadaşlarına verdikleri konserden elde ettikleri gelirle Gölbaşı Yurtbeyi İlkokulu’nu kendi elleriyle boyadılar. Kütüphanesini kitaplarla donattılar.

TED Ankara Koleji 12. ve 10. sınıfta okuyan ve müzik yeteneğine sahip öğrenciler müziğe sosyal sorumluluk projesi başlattı. Ankara Gölbaşı’nda bulunan Yurtbeyi İlkokulu’nun dış cephe boyasına ve tadilata ihtiyacı olduğunu tespit ettiler.

KONSER VERDİLER, GELİR İLE OKULU BOYADILAR

Okulda arkadaşlarına ve öğretmenlerine bilet satarak verdikleri konserden elde ettikleri gelirle bir haftasonu Yurtbeyi İlkokulu’nu boyadılar. Kendi emekleri ve alınteriyle kardeş okulun öğrencilerinin yüzünü güldüren gençler, okulun kütüphanesini de kitaplarla donattılar.

Ancak eksikler bitmeyince TED Ankara Kolejli öğrenciler kalan tadilatı tamamlamak için kendi okullarında ikinci bir konser daha verdi. Bilet alarak konsere gelen öğrenci ve öğretmenlerine verdikleri bu konserde bu kez gereken parayı da denkleştirdiler.

21-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin