Arama sonuçları

Kreşler, sürücü kursları açılıyor, kısıtlamada ‘yaş’ 18’e indi

Kreşler, sürücü kursları açılıyor, kısıtlamada ‘yaş’ 18’e indi

Kreşler, sürücü kursları açılıyor, kısıtlamada ‘yaş’ 18’e indi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. İşte Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

KREŞLER, SÜRÜCÜ KURSLARI AÇILIYOR, KISITLAMADA ‘YAŞ’ 18’E İNDİ

Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek.

Sokağa çıkma yasağı 20 yaşından 18’e indi. 0-18 yaş haftada iki kez sokağa çıkacak

65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması sürüyor. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olma uygulaması devam edecek.

Sürücü kursları ve kreşler 1 Haziran’dan itibaren açılıyor. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. 

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak. Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek.

Hayvan satış yerleri 1 Haziran'dan, hipodromlar 10 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Sürücü kursları, benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Müze ve ören yerleri, 1 Haziran'da onlar da açılıyor. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar

28-05-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş