Arama sonuçları

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS 1. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?  Liseye Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirmeleri kapsamında ilk nakil dönemi başvuruları tamamlandı. Öğrenciler yerleştirme sonuçlarını 5 Ağustos’ta öğrenecek.

Geçtiğimiz 22 Temmuz’da ilk merkezi yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde doluluk oranı yüzde 100 olmuştu. Sonuçların açıklanmasından sonra ise bazı öğrenciler özel okullara geçmeye başladı. Bu nedenle de 1 nakil dönemi sona ererken Galatasaray Lisesi,  İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Kadıköy Anadolu, Kadıköy Atatürk Fen, Vefa, Cağaloğlu,  Pertevniyal gibi liselerde boş kontenjanlar oluştu.

İşte 29 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılan LGS 1. Nakil başvurularında öğrenciler bu boş kontenjanları tercih etti. Şimdi ilk nakil uygulamasının yerleştirme sonuçları 5 Ağustos’ta açıklanacak.

Eğer bir okula yerleşen öğrenci nakil ile yeni bir okula yerleşirse kaydı otomatik olarak yeni yerleştiği okula geçecek.

İKİ NAKİL UYGULAMASI VAR

İki kez yapılacak nakil uygulamasının ikincisi ilk nakil dönemi sonuçlarının 5 Ağustos’ta açıklanmasının ardından başlayacak. Başvurular 8 Ağustos’ta son bulacak.  Bunun da sonuçları 10 Ağustos’ta açıklanacak.

03-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş