Arama sonuçları

LGS'ye Doğru: FMV Ispartakulu Kampusu'nda veli ve öğrencilerle buluştuk

LGS'ye Doğru: FMV Ispartakulu Kampusu'nda veli ve öğrencilerle buluştuk

LGS'ye Doğru seminerlerimiz sürüyor. Öğrenci ve velilerin merak ettikleri soruları LGS'ye Doğru başlığıyla düzenlediğimiz seminerlerde yanıtlıyoruz. 

1 Haziran’da yapılacak ve yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılması beklenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili hem öğrenci hem de velilerin merak ettiği  sorular var. Bu kez de seminerimiz FMV Işık Okulları Ispartakule Kampusu'nda veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

LGS'YE DOĞRU: FMV ISPARTAKULE KAMPUSU'NDA VELİ VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUK

Seminerlerimizde Liseye Geçiş Sistemi (LGS) hakkında bilgi verirken, hem sınavı (LGS) hem de yerel yerleştirmeyle ilgili merak edilenleri de yanıtlıyoruz. LGS’ye hazırlanan öğrencilerin nelere dikkat etmesi gerektiği, sınavın ve soruların yapısı, okul notlarının etkisi bu seminerlerde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Yine merak edilen bir başka konu da 2019 LGS'de hangi değişikliklerin olacağı.

SINAV ZOR OLACAK MI?
 

Veliler, LGS yerleştirmelerinde hangi kriterlerin kullanacağı konusunda aydınlatıcı bilginin yanı sıra başta yabancı özel liseler olmak üzere özel okullarda kayıt sisteminin nasıl gerçekleştiğini öğrenmek istiyor. Öğrencilerin merak ettiği ise sınavın zor olup olmadığı.

KILAVUZ NİSAN AYINDA ÇIKACAK

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da sınav kuralları ile yerleştirme kriterlerine yer vereceği 2019 LGS kılavuzunu hazırlıyor. Kılavuzun ise nisan ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

LGS seminerleri önümüzdeki günlerde de devam edecek.

 

08-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş